Funda'nın gökyüzü günlüğü

02.11.2015 09:22:17
A+ A-

2 Kasım 2015 tarihi itibari ile yeni bir haftaya başlarken Yengeç burcunda ilerleyen Ay sabah Saat 06.33 boşlukta girecek, günün yarısı boşlukta kalacak ve Saat 18.47 de Aslan burcuna geçerek burç değişimini gerçekleştirecektir.

Ay'ın boşlukta olacağı zaman boyunca, yeni girişimler başlatmak, önemli kararlar almak, ortaklığa başlamak, anlaşma ve sözleşme imzalamak, mülk satın almak gibi herhangi bir yeni faaliyetten olumlu sonuç alamazsınız; mümkünse işlerinizi bu günlük erteleyin. Gününüzü var olan işlerinizi tamamlayarak geçirebilirsiniz. Beklenmedik gelişmeler karşısında da dikkatli ve hassas olmalısınız.

Günün gezegen hareketi; Merkür'ün 2 Kasım'dan 20 Kasım'a kadar kalacağı Akrep burcuna geçişidir. Merkür güneşe en yakın gezegendir. Düşünme, konuşma, iletişim ve ulaşımın temsilcisidir. Merkür nötr bir gezegendir dolayısıyla doğum haritalarımızda aldığı burç ev ve diğer gezegenlerle olan bağlantılarıyla hayatımıza olumlu yada olumsuz etkiler getirir. Merkür İkizler ve Başak burcunu yönetir. Merkür çift kişilik özelliğine sahip olduğundan, ilişkilerde bazı yanlış anlamalarda meydana getirebilir.

Akrep burcu zodyağın 8.evini temsil eder. Burası ortak gelirler, miras, vergi, kredi, değişim, dönüşüm, ölüm, cinsellik gibi kavramlarla ilişkilidir.

Merkür'ün Akrep burcuna geçişi ile olayların derinine inmek isteyebilirsiniz. İnatçı, eleştirici, şüpheci tavırlar dikkat çekecek. Her konuda öğrenmek odaklı olacağınızdan gizli konular daha fazla uğraş alanınızda olacaktır. Uzun vadeli yatımlarınız için bazı finansal planlama ve strateji geliştirme konusunda mükemmel bir zamandır. İş ve meslek hayatınızdaki problemli durumlarınızı azminiz, kararlılığınız ve hırsınız sayesinde sorunların kaynağına inerek çözümleme şansıda bulabilirsiniz. Aşk ilişkileriniz, kardeş ve dostluklarınızda kıskançlık, kuşku ve saplantılı düşüncelere kapılabilirsiniz ve bu sebeple ilişkilerinizde gereksiz kırıcı tartışmalara, ciddi problemlere ve krizlere neden olabilir.

Akrep Merkür günlerinde ülkemiz açısından da hükümet, özgür basın, medya ve sosyal medya arasındaki gerginliğin daha ileri boyutlara taşınacağını göstermektedir. Basın ve medyaya yapılan baskı, sansür ve kısıtlamanın devam etmesiyle birlikte buna karşılık bazı politik gizli çalışmalar, anlaşmalar, kapalı kapılar ardında yapılan sözleşmelerin basın ve medya kanalıyla açığa çıkacağını hep birlikte göreceğiz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. SevgilerYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.