Karmanın efendisi Satürn Yay burcuna geçiyor

24.12.2014 11:04:22
A+ A-

Gökyüzünün korkulan gezegeni Satürn, karanlıkla ve ölümle ilişkilendirilen Akrep'teki yolculuğunu tamamlayarak 21 Aralık 2017 tarihine kadar kalacağı Yay burcuna geçti. Yunan mitolojisinde Kronos olarak bilinen Satürn, kural koyucudur. Amacı bizi disipline etmek, yaşamımızın sorumluluğunu aldırmaktır. Bu nedenle bize limitler, sınırlar koyar, kısıtlar, engeller. Bizi korkularımızla yüzleştirir. Satürn'ün bulunduğu alanda uzlaşmayı, hedefe yönelmeyi zorlaştıran, engelleyen, sınırlandıran durumlarla karşılaşırız. Bu alanlar bizim en çok çaba sarf edeceğimiz, mücadele edeceğimiz, sorumluluk alacağımız, korkularımızla yüzleşeceğimiz alanlardır. Hayatımızın hangi alanında kabullenemediğimiz konular var? Hangi alanlarda sorumluk almaktan kaçıyoruz? En çok disipline olmamız ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmemiz gereken alan ne? Bunların hepsinin cevabı Satürn'e bağlıdır.

Tüm bunlara rağmen Satürn korkulacak bir gezegen değildir. Bulunduğu alanda verdiği tüm zorluklara, engellere rağmen aslında amacı bize yaşamımızla ilgili önemli bir ders vermektir. Eğer bu dersi alıp, disipline ve organize olabilirsek, sorumluluğumuzu üstlenip harekete geçebilirsek bu sürecin sonunda kazançlı çıkarız . Bunu başarmak elbette ki kolay olmayacak. Bu dersi verirken, bizi oldukça zorlayacak, uzun sürecek çabalar, korkular, karamsarlık ve endişeler, depresif duygular peşimizi bırakmayacak.  Satürn'ün vermek istediği dersi almak için; sabırla hareket etmek, bırakmamız gereken eski, işe yaramaz alışkanlıklarımızı ve kalıplarımızı bırakmak, bizi tutan korkularımızla yüzleşmek, hayatımızın sorumluluğunu almak gerekir. Eskiye tutunup kalmak, gitmesine izin vermemek bize ancak acı getirir. Satürn'ün sınavını geçebildiğimiz zaman ödülü de büyük olacaktır.

Satürn hangi burca girdiyse o burcun temaları ile ilgili sorumlulukları ve dersleri almamız, bırakmamız gereken şeyleri bırakmamız, disipline olmamız gerekir. Satürn Yay burcuna geçtiği için, bu burcun gösterdiği temalar üzerinde çalışmamız ve sorumluk almamız gerekecek. Bu konularda kısıtlamalar, engellemeler, sınırlamalar yaşayabiliriz. Kişisel haritalarımızda Satürn hangi eve transit ediyorsa o ev konularıyla ilgili zorluklar yaşayacağız demektir. Ancak bu transit sonunda o ev konularıyla ilgili yaşayacağımız tüm zorluklara rağmen dersimizi almış ve güçlenmiş olarak çıkarız.

Yay burcu; inanç, din, felsefeler, ideolojiler, maneviyat, ruhsal gelişim, eğitim, kültür, yükseköğrenim, akademisyenler, yabancı ülkeler, farklı kültürler, uzun seyahatler, uluslararası ilişkiler, turizm, hava ve deniz yolları, spor, sporcular, hukuk, diplomasi, iletişim, medya, yayıncılık, yayınevleri, yazarlar ile ilgilidir.

Önümüzdeki 2, 5 yıl boyunca Satürn bizi bu konularda sınava tutacak, ders verecek.

Yay burcunun hoşgörülü, iyimser ve neşeli, maceracı, hevesli, yenilikçi, felsefi, özgürlükçü, sıcakkanlı, hareketli yapısı Satürn'ün bu burca geçmesiyle sınırlanacak, kısıtlanacak. Satürn, tüm bu özellikleri disipline edecek. Maceracı Yay her zaman harekete geçmeye hazırdır, yeni olan her şeye korkusuzca atılır. Ancak sıra hedefe yönelmeye geldiğinde sonuca ulaşmakta zorlanır. İşte Satürn tam da bu nokta da devreye girer ve disipline ederek, sorumluluk aldırır. Somut adımlar atmak ve başlanılan projeyi sonuçlandırmak artık kaçınılmaz olur.

Kişisel haritamızda Yay burcu hangi alana düşüyorsa o alanda artık havai ve uçarı tavrımızı bırakıp, sorumluluk almamızı, disiplinli ve organize bir şekilde hareket etmemizi ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmemizi söyleyen Satürn, bu alanlarda bize zorluklar, engeller, kayıplar ve acılar getirecek. Almamız gereken dersi alıp bu önemli sınavdan kazanarak çıkmak için hayatımızın sorumluluğunu almak ve miadı dolmuş alışkanlık ve kalıplarımızı bırakmak çok önemli olacak.

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.