Mars Başak'ta

25.09.2015 20:07:28
A+ A-

Mücadelenin, agresyonun ve kararlılığın en büyük temsilcisi olan Mars bugün itibariyle 12 Kasım’a kadar kalacağı Başak burcuna geçiyor. Mükemmelliyetçi Başak burcu, çalışkanlığı, detaycılığı, titizliği,  plan ve strateji yapma becerisini gösterir. Mars’ın bu burca geçmesiyle enerjimiz, bu konularda yoğunlaşmaya başlayacak. Özellikle iş konularında verimliliğimizin ve çalışkanlığımızın artacağı bu dönemde, huzursuz ve aşırı detaycı bir yapı göstermemeye dikkat etmeliyiz. Başkalarına da yardım güdümüzün artacağı, yeteneklerimizi, faydalı şeyler üretmek için kullanacağımız,  var olan problemlerimizi çok daha çabuk çözebileceğimiz, plan ve strateji geliştireceğimiz günler bizi bekliyor. Bu enerjiyi doğru kullanmak bizi ilerletecek adımları atmamıza yardımcı olacaktır.

Mars’ın Başaktaki yolculuğunun burçlar üzerindeki etkisi için yapılan değerlendirmeleri yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle çalışma ortamınız, yoğun ve detaylı çalışmalar, plan ve proje üretme, çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz ve sağlıkla ilgili konularda mücadeleniz artacak. Enerjinizi doğru bir şekilde kullandığınız, planlı, programlı ve disiplinli hareket ettiğiniz takdirde işle ilgili konularda önemli adımlar atabilirsiniz. İş değişikliği yapmak için de bu süreci kullanabilirsiniz. Ancak iş arkadaşlarınızla çatışmalara girmemeye, sağlığınızı zorlayacak şekilde angarya işlerle uğraşmamaya dikkat etmelisiniz. Bu her koşulda günlük işleri yoluna koymak için daha fazla mücadele gerektiren bir dönemdir.

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle çocuklarınızla ya da sevdiğiniz kişiyle ilişkilerinizde mücadele ve çatışmalar gündeme gelebilir. İlişkilerinizde daha sabırlı ve sağduyulu hareket etme sizin için önemli olacak. Hayattan zevk alma, eğlence ve spekülatif oyunlara zaman ayırma konusunda abartıya kaçabilirsiniz. Yine de yaratıcı yönünüzü ortaya koyacağınız işlerle uğraşıyorsanız, müzik, oyunculuk, tiyatro gibi, ilham perisinin sihirli değneği üzerinizde. Bu süreçte yeni aşk ilişkilerine çekilebilir, heyecan duyacağınız aktivitelerde bulunabilir, yaratıcılık gerektiren işlerinizde çok daha mükemmel işler çıkartabilirsiniz.

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle aile, ebeveynler ve evle ilgili mücadeleleriniz artabilir. Aile içerisinde özellikle babanızla gerginlikler ve tartışmalar yaşanabilir, babanıza karşı öfke duyabilirsiniz. Evle ilgili yapılacak değişiklikler gündeme gelebilir, ev taşıma,  evde tadilat ya da dekorasyon gerektiren konularda daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Aile büyüklerinizin sorumluluğunu daha fazla almanız sizde sıkıntı yaratacak durumlar ortaya çıkarabilir. Bu süreçte dışardaki hayattan ziyade ev ve ebeveynlerinizle ilgili konulara odaklanabilirsiniz.

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle kardeşleriniz, yakın çevreniz, komşularla ilgili konularda mücadeleler gündeme gelebilir. Kardeşlerinizle veya yakınlarınızla ilişkilerinizde yaşanacak çatışmalara karşı dikkatli olmalısınız. Onlarla ilgili görev ve sorumluluklarınızda artış olabilir. Eğitim konularında çok daha fazla çalışma gereği ile yüzleşebilirsiniz. Yine de planlı, programlı çalışma ve azim sayesinde sınavlarda başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu süreçte kısa seyahatlere çıkabilirsiniz ancak bu esnada da zorluklarla karşılaşmanız muhtemel.

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle parasal konularda mücadeleniz artacak. Ödemelerinizi düzene sokmak, harcamalarınızı gözden geçirmek, finansal anlamda kendinize çeki düzen vermek bu dönem önnemli. Şimdi parasal konularda arayışa girmekten çok, planlama yapmalı ve hedeflerinize odaklanmalısınız. Çabuk sonuç almak için acele ve düşünmeden alınan kararlar riskli yatırımlara ya da spekülasyonlara yol açabilir, para kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte yatırım yapmayı düşünenler iyice düşünmeden, ince eleyip sık dokumadan harekete geçmemeli. Özellikle abartılı harcamalardan uzak durmalısınız.

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK: :  Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle kimliğinizi, kişiliğinizi ön plana çıkartacağınız, yeni hedef ve planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir dönem açılıyor önünüzde. Enerjinizi dengeli kullanabilir, stratejinizi belirleyebilir, planlı ve programlı hareket ederseniz belki de bir süredir ertelediğiniz atılımlar için ideal bir süreçtesiniz. Bunun yanında her zamankinden daha detaycı, titiz ve mükemmelliyetçi olmak sizi huzursuz ve kavgacı yapabilir dikkatli olmalısınız. Enerjinizin yüksek olacağı bu dönemde sağlığınızı riske atmamak için dinlenmeye vakit ayırmayı da unutmayın.

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle gizli düşmanlar, kıskançlıklar, sırlar, her türlü sıkıntı ve zorluklarla ilgili mücadeleler gündeme gelebilir. Sabır ve dayanıklılığa her zamankinden fazla ihtiyacınız olduğu bu dönemde, endişe ve kaygılarınızın artması zihinsel olarak sizi zorlayabilir. Daha kuruntulu, sağlık konularına takıntılı ve daha titiz olabilirsiniz. Bu nedenle bu süreçte harekete geçmek yerine kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme, olayları her yönüyle değerlendirme, sabırlı ve sağduyulu hareket etme sizin için önemli. Bu süreci bilinçaltı çalışmaları ya da meditasyon türü şifa çalışmaları ile geçirmek yararınıza olacaktır.

AKREP-YÜKSELEN AKREP Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile ilişkilerinizde mücadeleler gündeme gelebilir. Arkadaş çevrenizi yeniden değerlendirme, dönüştürme ihtiyacı duyabilir, arkadaşlarınızla aranızda çatışmalar ve ayrışmalar yaşanabilir. İş kazançlarınız konusunda da beklediğinizi bulamama ve zorlanmalar yaşamanız olası. Gereksiz harcamalardan uzak durmanızda fayda var, gelirinizi sabitlemekte zorlanabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal organizasyonlar, kulüp ya da derneklerle ilgili bir takım konuların çıkmaza girdiğini görebilirsiniz.  

YAY-YÜKSELEN YAY: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle kariyer ve iş konularında yeni mücadeleler ve atılımlar gündemde olacak. Bu dönemde kariyerinizde daha atak ve cesur hareket etmek sayesinde önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kariyerinizde pozisyon değişikliği, terfi ya da maaşınıza zam gibi şanslar kapınızda. Ancak yine de patronlar ya da otorite figürleri ile güç mücadelelerine girebilir, sorunlar yaşayabilirsiniz. Başarılı olma ve kazanma motivasyonunuz yüksek olacağı için, sonunu düşünmeden kendinizi gereksiz yere ortaya koyabilir, çatışmalara girebilirsiniz, aman dikkat.

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle yabancılarla yaptığınız işlerde, yurt dışı seyahatlerinizde, hukuksal alanlarda, eğitim ve akademik hayatınızda mücadeleler ve hak arama savaşları gündeme gelebilir. Eğer yurtdışı ile iş ilişkiniz ya da yurt dışına seyahat planınız varsa gereksiz agresyon ve sabırsız hareket etmekten uzak durmalısınız. Eğitim hayatında bulunanlar için ödev ya da sınavlar zorlayıcı olabilir, ya da öğretmenlerinizle çatışmalar gündeme gelebilir. Hangi konuda olursa olsun hakkınızı aramak en önemli motivasyonunuz olacak bu dönemde.

KOVA-YÜKSELEN KOVA: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarının imkanlarından yararlanmak, kredi ve borçlar gibi konularda mücadeleler gündeme gelebilir.  Ödemeler ve harcamalar konusunda zorluklarla karşılaşabilir, başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Başkalarıyla birlikte sahip olunan kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.  Planlı ve gerçekçi yaklaşım ortaya koyabilirseniz vergi, borç, kredi gibi konularda yapılandırmaya gidebilir, başkalarından finansal destekler alabilirsiniz.

BALIK-YÜKSELEN BALIK: Mars’ın Başak burcuna geçmesiyle evlilik ve ortaklıklar alanında mücadeleler gündeme gelebilir. Bu alanlarda güç mücadelelerine girebilirsiniz, öfkenizi kontrol etmeniz gerekmekte. Uyumlu hareket etmekte zorlanacağınız bu dönemde, işbirliği ile hareket etmek ve uzlaşmayı öğrenmek sayesinde ilişkiyle ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Var olan sorunlarınızı çözme konusunda gereksiz çatışmalara girmeden sağduyulu ve sabırlı hareket edebilirseniz birliktelikleriniz bu süreçten güç alarak çıkacak, çok daha sağlam temellere oturacaktır.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.