Mars-Neptün'le kavuşuyor

19.01.2015 11:43:08
A+ A-

Bugün gökyüzünün en naif gezegeni Neptün ile kavganın ve mücadelenin gezegeni Mars kavuşum yapacak. Neptün bir yandan hayallerimizi, ideallerimizi, insancıl yanlarımızı, fedakarlıklarımızı vurgularken, diğer yandan hayal kırıklıklarını, aldanma ve aldatmaları, yanılgıları da gösterir. Enerjisinin anlaşılması ve tarif edilmesi en güç gezegendir. Kafa karıştırıcı ve realiteden uzaklaştıran yönüyle gizem, bu gezegenin en belirgin özelliğidir. Neptün'ün olduğu yerde mantık ve zihin devre dışı kalır. Mars gibi hayata bağlılık ve mücadeleyi ifade eden bir gezegenle kavuşum yaptığında kişi üzerinde pasifleştirici etki yaratır. Harekete geçmek için gerekli olan eforu ve enerjiyi düşürebilir. Özellikle geçen hafta yaşadığımız Mars-Satürn karesinin gerilimli günlerinden sonra bu etki, tansiyonu düşürmesi bağlamında aslında iyidir. Bununla birlikte harekete geçmek, tepki vermek, kararlı olmak ya da dayanıklılık gerektiren zamanlarda pasif ya da hareketsiz bırakan etkileriyle başa çıkmak zor olabilir.

Kendimize güvenimizin azalacağı, dayanıklılığımızı ve kararlılığımızı kaybedebileceğimiz bu günlerde hayata dair korku ve endişelerimiz artabilir. Bağışıklık sistemimiz zayıflar, hem bedensel hem de ruhsal olarak son derece savunmasız oluruz. Bu nedenle fiziksel ve psikolojik sağlığımıza özellikle dikkat etmemiz gerekir. Yine dikkatsizlik nedeniyle kaza ve sakarlıklara da açık olduğumuz bir dönemdir. İş anlaşmaları yapmak için de uygun bir zaman değildir. Aldanma ve dürüstlük dışı davranışlarla karşılaşabiliriz. Bu nedenle riskli ve iyice düşünülmemiş girişimlerden uzak durmalıyız. Bu birkaç gün boyunca kararlı duruşumuzu korumaya çalışmalıyız. Üstümüze ekstra görev ya da yeni sorumluluklar almamak yerinde olur.

Tüm bu enerjiyi ve eforu düşüren etkilerine karşılık, sanatsal yaratıcılık ve mistisizimle ilgili aktiviteler için oldukça olumlu bir dönemdir. Bu nedenle bu birkaç gün metafizik ve ezetorik konulara eğilmek, meditasyon benzeri ruhsal şifa teknikleri üzerinde çalışmak bizi hiç olmadığımız kadar rahatlatacaktır.

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.