Mars-Satürn karesi: Gerilimli günlerin habercisi…

13.01.2015 17:34:43
A+ A-

Gökyüzünün iki zor, mücadele ve stres getiren gezegeni bu hafta gergin açı yapacak. Her koşulda dayanıklılığımızın sınanacağı, mücadelenin artacağı, sağlığımızın ve motivasyonumuzun sekteye uğrayacağı bu hafta kısaca zor bir hafta olacak. Satürn doğası gereği durduran, yavaşlatan, engelleyen bir etkidedir. Hızın, mücadelenin ve kavganın gezegeni Mars'la kare gibi gergin bir açı yaptığında bir çeşit sınav dönemine gireriz. Bir yanımız "Harekete geç", "Acele et", "Bir şeyleri kaçırıyorsun" derken, diğer yanımız "Dur!", "Bekle!" der. İki ayrı çatışmanın arasında kalmak da bizi oldukça zorlar, kendimizi bitkini yorgun, yönümüzü şaşırmış hissedebiliriz.

Bu haftanın ana teması öfke, saldırganlık, kısıtlanmışlık, kaza yani her türlü tehlikedir.  Başımızı derde sokabiliriz, karşılıklı olarak meydan okumalarla karşılaşabiliriz. Elimizi neye atsak başarısız olduğumuzu düşünür, daha çok çabalar ancak çabaladıkça daha da başarısız oluruz. Bu da öfke krizlerine neden olur. Öfkemizi nereye yönlendireceğimizi bilememek bize düşman kazandırır, kavga ve tartışmalar, ego savaşları neredeyse kaçınılmazdır. Kazalara da dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Her türlü alet, cihaz ve otomobiller konusunda da çok dikkatli olmak gerekir.

Çok stresli günler bizi bekliyor. Bu gerilim dolu günleri bolca dinlenerek ve rahatlamaya çalışarak geçirmeliyiz. Uzlaşma sanatını öğrenmek, mümkün olduğunca sabır ve hoşgörü göstermek çok önemli, bunu başarabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Bencillik, ancak bize acı verir. Olayları akışına bırakmak, gereksiz yere zorlamamak, hatta hayatı biraz askıya almak gereken günlerdeyiz. Bu günleri meditasyon, yoga, nefes gibi zihni ve bedeni rahatlatan aktivitelerle geçirmek sayesinde en az hasarla atlatabiliriz. Unutmayalım ki, bu transit bizi çok yorar ve zorlar, ancak öfke ve saldırganlık, kendine güven, ego, kişisel gücün kullanımı ve doğası hakkında önemli dersler de almış oluruz...

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.