Merkür Kova burcunda

05.01.2015 19:01:16
A+ A-

MERKÜR Bugün 13 Mart 2015 tarihine kadar kalacağı kova burcuna geçiyor. Merkür en genel anlamıyla iletişimle alakalıdır. Nasıl iletişim kurduğumuzu, nasıl kavradığımızı, nelere odaklandığımızı, ticari konuları ve seyahatlerimizi temsil eden Merkür'ün Kova burcuna geçmesiyle İletişim becerilerimiz ve düşünsel faaliyetlerimizde artış olacak. Keskin kavrama yeteneğimiz sayesinde yeni olan her fikre çok daha gerçekçi ve mantıklı bir şekilde yaklaşabileceğiz.  Olaylara yaklaşımımız duygusal olmaktan ziyade daha rasyonel olacak çünkü Kova burcu duygusal bir burç değildir. Çağdaş ve ilerici bir görüş açısına sahip olduğumuz bu dönemde geleneksel olan her şeye karşı çıkabiliriz. Zihnimiz çok daha objektif ve net olacağı için daha önce bir şekilde çözemediğimiz, sürüncemede kalan konuları yeni bir bakış açısıyla değerlendirme ve hatta çözme şansına sahip olacağız. Bilimsel, teknolojik ve akademik konularda da başarılı olacağımız bir dönemdeyiz, değerlendirmek gerekir.

Bunun yanında Kova sabit bir burç olduğu için fikirlerimizde sabitlik ve inatçılık gösterebilir, kendi bildiğimizin doğru olduğu konusunda ısrarcı olabiliriz. Aldığımız kararlar kesin olacağı için başkalarının ne dediği bizim için önemli olmayabilir. Ancak bu bizi hatalı sonuçlara götürebilir, başkalarından fikir almakta her zaman yarar vardır.

Bu dönem yazarak, okuyarak ya da düşüncelerimizi diğer insanlarla paylaşarak çok daha üretken ve verimli bir süreç geçirebiliriz. Yeni, orijinal, sıra dışı ve farklı konulara olan ilgimiz artabilir. Bu konulardaki eğitimler için de çok uygun zamanlardır.

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.