Öncü burçlarda büyük kare ve burçlara göre etkileri

21.04.2014 22:53:53
A+ A-

Hafta boyunca öncü burçlarda Koç; Uranüs, Yengeç; Jüpiter, Terazi; retro Mars ve Oğlak burcunda retro Plüton konumları gereği, büyük kare dediğimiz açı kalıbını oluşturacaklar. Özellikle 21 - 24 Nisan tarihlerinde en aktif halde olmaları nedeniyle gökyüzünde gergin ve yorucu bir enerji inecek yeryüzüne. Evet gökyüzünden yeryüzüne. Sadece yağmur yağmaz, sadece kar yağmaz ve sadece sis inmez toprağa. gökyüzünde ki tüm enerji de tıpkı bir yağmur gibi iner de iner üzerimize. Hem ıslanmaktan şikayet eder, hem elimizi camdan dışarı uzatırız, hissedebilmek için. Ya da yürürüz altında varsa gücümüz. 

İşte tam da böyle gökyüzü. Hem şikayet ettiklerimiz ve sıkıldıklarımızın değişmesini isteyip, hem de ıslanmadan çözüm bulmak. Maalesef biraz ıslanacağız, üstelik elinizi dışarı uzatmadan. Kimsenin üzerine bela ya da musibet yağacağı falan yok. Hiç bir gezegen enerjisi, kimsenin hayatını alt üst etmek için dönüp durmuyor evrende. Sadece tıkanan, bekleyen tüm koşulların hızla sonuca ulaştığını göreceksiniz. Ve en çok da dualarınızın kabul olduğunun farkına varacaksınız yakın zamanda. İçinizden ne geçirdiğinize dikkat edilesi zamanlar. 

Elbette biraz gerilip, stres yaşayabiliriz. Siz hiç hasta olmadan iyileşen gördünüz mü? Yok değil mi, daha iyi daha güçlü olmak için sanırım bazen az öksürmek iyidir. Korkmayın kimsenin ciğerine falan inmeyecek. Sadece göğsünüzde kalmış bir iki sızı. Başka türlü baskı altında olduğumuz ya da hissettiğiniz yaşam koşullarını değiştiremeyiz. Sadece sızlanıp dururuz. Şimdi bu güçlü ve zorlu açılar altında yeni bir düzen kuracak birçoğumuz. Sabredenin selameti, iyi işler yapanların mükafatı, kendinden başka kimse için kaygı duymayıp, parmağını oynatmayanın şimdi tüm elini şaklattığı zamanlar var. Kişisel bazda tüm ilişkilerimiz bizi sınayabilir. Ancak güzel olan şu ki, kadersel etkiler var bu enerjinin içinde. Hayatınızda olması gereken herkes olacak, gelecek olan, gidecek olan. Çok şey duyacak şaşıracaksınız. Yani size ait olan hiç bir şey sizden gitmeyecek. Ne işiniz ne eşiniz ne dostunuz ne arkadaşınız ne de rızkınız, kazancınız. Bir solukta ama içinden çıkınca farkına varacaksınız, iyi ki yaşamışım dediğiniz konular olacak öncü burçların haritanızda bulunduğu alanlara göre. Ve illa bir şey olacak değil. Eğer ki bireysel doğum haritalarınızda 13 derece de yada bu dereceye yakın gezen konumları olanlar daha fazla etki alacak. Diğerleri biraz duydukları ile. Eğer bana bir şey olmaz diyorsanız, sizlerin hayatında son yıllarda değişim olmuştur o halde sizler bizlerin devrimlerini ve ülkenin gelişimini izleyici konumunda kalın. Ee birilerinin metanetli olması lazım. 

Hiç bir şey baş edemeyeceğiniz kadar olmayacak. Neyin değişmesi gerektiğini fark ediyor ve biliyorsunuz aslında içsel olarak. Bu gücüde bu süreçte bulacaksınız. 

Ülkemiz açısından hem siyasi, hem ekonomik, hem sanat camiası hem kadınlar ve ani kayıplar anlamı da zaman zaman sıkılacağız. Değişen yerlerden biri de burası. Ülkemiz. Türkiye'nin ciddi bir değişim sürecinde olduğunu yaz sonlarında daha iyi fark edeceğiz. Değişimlerin bazısı bizi mutlu ederken, kimisi etmeyecektir. Sakin olunması gereken bir zaman. Tahrik unsurlarını çok iyi ayır edebiliriz. Biz hisli bir milletiz. Duygularımızla, sezgilerimizle yaşadık hep. Onun için kimin eğri, kimin doğru söylediğini konuşurken büyüyen göz bebeklerinden çok net anlayacaksınız. Kandırılmamız her geçen gün daha güç olacak. Plüto’nun dönüştürdüğü, Uranüs’ün şaşırttığı, nice kavgaları, yaraları, sızıları, yanıkları atlattığımız marstan ve ruhumuzda hep sevgiyle aştığımız Jüpiter gücünden sonra kolay kolay yorulmayız artık. İlahi adaletin yerini bulduğu, kimileri için biraz yıkım kimileri için de  kazandıkları zaferin sevinci olacak. En çok üzülen bile sonrasında yine bir sevinç yaşayacak. Emin olun birçok rutinlikten ve durağanlıktan sıyrılıp en üst noktaya çıkacaksınız. Sadece biraz inisiyatif ve mücadele gereken günlerdeyiz. 

Yükselen burçlara göre etkileri ise; 

Yükselen koç: evlilik ve özel ilişkilerinizde yeni başlangıçlarınız ve kariyerinizde, ev ve aile hayatınızda yeni oluşumlar yaşamanız. 

Yükselen Boğa: Uygulanabilirliği olan yeni kararlar alacaksınız. Kardeşleriniz, çevreniz, iş hayatınız ve hayata bakış açınızda ve başka bir şehre iş için seyahatleriniz olabilir. 

Yükselen İkizler: gelirlerinizde değişimler yaşayacak, aşk hayatınızda olmaz diye baktığınız ilişkiler devam edebilir. Çocuklarınızla ilgi yenilikler ve daha farklı büyük guruplar ve çevrenin içinde olabilirsiniz. İşinizden yana da yeni gelirler elde edebilirsiniz. 

Yükselen Yengeç: Gökyüzünün bu konumundan en çok etkilenecek olan burçlardan biri de sizin burcunuz. Ev hayatınız, aileniz, ebeveynleriniz ve yaşam yerinizde, oraklık ve evliliğinizde bazı dönüşümler olacaktır. Sıkıya yapışıp yaşamı zorlamak yerine hayırlısı deyip akışta olmak en doğrusu. Kariyer hayatınız da yeni ve beklemediğiniz hızda ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Yükselen Aslan: kardeşleriniz ve yakın çevrenizde, eğitim hayatınızda, başka ülkelerde ve yabancı kişiler ile yeni yakınlıklar kurabilirsiniz. Öfke ve sinirlerinize ve tartışmalara uzak durmak gereken bir zamandasınız. İş yerinize ve sağlığınızla yakından ilgilenebilirsiniz. Sezgileriniz güçlenecek. Yeni kararlar alacaksınız. Yeni teknolojik aletler satın alabilirsiniz. 

Yükselen Başak: ev emlak ve arsa gibi konularda, kazançlarınızda, çocuklarınız ve sanatsal faaliyetlerinizde, başkaları kaynaklı parasal konularda, yeni grup ve organizasyonlarda kendinizi ifade edebilecek yeni çevre edinebilirsiniz. 

Yükselen Terazi: öncü burç olan yükseleniniz, güçlü noktalara getirecek sizi. Zaman zaman ilişkileriniz ile ilgili karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Biraz öfkemizi kontrol etmemiz gereken bir dönem. Yeni yaşam koşulları ve kariyerinizde üst noktaların başlangıcındasınız. Aile büyükleriyle ya da aile içinde yaşadığınız kişiler ile ilgilenmeniz, yardımcı olmanız gerekebilir. 

Yükselen Akrep: kardeşleriniz ve yakın çevreniz, inançlarınız, yolculuklarınızda yenilikler olur iken, yurt dışı seyahatleri artabilir ve  yaşam yeriniz değiştirebilir, iş yerinizde değişimler ve sağlık konularına, gizli saklı arkanızdan saklanan konulara ve arkadaşlarınız ve eşin sağlığı gibi konulara dikkat etmekte fayda var. Kader ilişkilerinde ciddi adımlar atılabilir. 

Yükselen Yay: Hem kendi gelirleriniz hem başkaları kaynaklı gelirleriniz olacaktır. Eşten ve ortaklardan kaynaklanan parasal konularda farklı oluşumlar. Aşk hayatınız, hayattan zevk aldığınız konular ve çocuk sahibi olanlar için ise farklı bakış açıları gelişecek. Sanatsal konulara yönelebilir, farklı çevreler edinebilirsiniz. 

Yükselen Oğlaklar: burcunuzda bulunan Plüton sizi yıllardır sessiz ve derinden değiştiriyordu. Şimdi biraz hissedeceksiniz bu değişimleri. Karşı yerinizde başarıyı yakalarken, ev ve yerleşime ait konularda yenilikler, evlilik ve özel ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yapacaksınız. Özellikle bekar olanlar için ilişkinizi ciddi bir konuma taşıyabilirsiniz. 

Yükselen Kova: eğitim hayatınızda yeni başlangıçlar, kardeşleriniz ve çevreniz ile ilgili değişiklikler, iş hayatınızda ve günlük rutininizde aktif bir  süreç yaşayabilirsiniz. Sizi yorabilecek bu döngüde ruhsal sağlığınıza, eşinizin sorunlarına ve sağlığına önem vermelisiniz. Merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulabilecek yarım işleri tamamlayacaksınız. Kaygılarınızdan kurtulmaya bakın. Huzur içinizde. Hissettikleriniz ve rüyalarınız oldukça önemli bu dönemde. Dikkate almanızı öneririm. 

Yükselen Balık: Beklemediğiniz bir para, sürpriz bir gelir elde edebilirsiniz. Bu dönemde. Hem kendi kazancınızdan hem başkalarının kaynaklarından yararlanacaksınız. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu arzusuna kavuşması yakındır. Yalnız olanlar için yeni bir çevre ve yeni bir aşk, hayatınızın değişmesine, sizi heyecanlandırmaya  yetecek.

Arzu ettiğiniz her şeyin, sizin ve hem tüm sevdikleriniz adına hayırla ve kolaylıkla gerçekleşmesini dilerim. 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.