Satürn-Venüs kavuşumu ilişkilerimizi test ediyor

14.11.2014 01:37:50
A+ A-

Aşk ve evlilik ilişkilerimize ciddi ve gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşmamıza neden olacak olan Venüs-Satürn kavuşumu, bu konulardaki tüm değer yargılarımızı yeniden gözden geçirmemize neden olacak. Bu konularda testten geçebilir, kendimizi sınırlanmış ve karamsar hissedebiliriz. Sorunlu, yolunda gitmeyen, düzeltilmesi gereken, bir şekilde üstü örtülen konular su yüzüne çıkabilir, olaylara ve durumlara objektif yaklaşma gerekliliği kendini gösterebilir. Mutluluk ve tatmin duygumuzun eksildiğini,  korkularımıza esir olduğumuzu görmek bizi üzebilir. Aşırı hassas ve savunmasız olduğumuz bu süreçte samimiyetsiz ilişkilere müsamaha göstermekte zorlanabiliriz.

 İlişkilerimizi sorgulamak bizi yoracaktır, romantizm ve neşe ile geçirdiğimiz günleri arayabiliriz. Çünkü bu günlerde yaşamın tadı kaçar ve kalbimiz ağrır.   Kendimizi aldatılmış hisseder, keder ve umutsuzluğa hapsedebiliriz. Araya uzaklık koymak bu açının en önemli etkilerindendir, yalnız ve mesafeli olmak isteriz. Sıcak ve samimi ilişkiler bizi yorar. Bu nedenle sosyal hayatımız da yara alabilir, kendimizi her şeyden ve herkesten soyutlayabilir, izole kalmayı  tercih edebiliriz. Daha önce olmadığımız kadar çekingen, aciz ve soğuk olabiliriz bu da ilişkilerimizde zorlayıcı bir etki verir. Her türlü sanat, estetik, güzellik temasına bakışımız daha bir tatminsiz olur, her şeyde özellikle de kendimizde kusur bulabiliriz. Kendimizi çirkin, beğenilmeyen ya da sevilmeye layık olmayan bir kişi olarak görebiliriz. Bu da kendimize olan inancımız ve güvenimizin temelden sarsılmasına neden olur.

Eleştiri oklarımızı karşımızdaki kişiye yönlendirmek yüzünden ilişkilerimiz bozulabilir.  

Maddi olarak kendimizi güvencede hissetme konusunda zorlanabiliriz. Bu günlerde daha çok maddi planlamalar yapma ve maddiyatı sağlamlaştırma için çalışmak gerekir, risk alınacak bir dönem değildir.  

Bu nedenle ilişkilerimizde uzlaşma, uyum ve diplomasiyi sağlamamız, kendimizi sınırlamalardan, kırıcı ve yıkıcı etkilerden uzaklaştırmamız,  sevgi dolu bir ilişkiyi yakalamak için kararlılık göstermemiz ve var olanı düzelten, yeniden düzenleyen, yapılandıran, sağlamlaştıran bir tavır sergileyebilmemiz çok önemli olacak.

Sevgiyle kalın…

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.