Uranüs Plüton kare açısı beklenmedik değişimleri gündeme getiriyor

14.12.2014 21:13:03
A+ A-

Yaklaşık 3 yıldır birçok defalar kesinleşen URANÜS-PLÜTON kare açısı Pazartesi (yarın) bir kez daha gerçekleşecek. Oldukça zorlayıcı olan bu açı kalıbının etkilerini çok derinden ve sarsıcı bir şekilde deneyimleyeceğiz. Ağır hareket eden bu iki gezegenin değişime zorlayıcı etkilerini Kasım ayından beri bir şekilde hissetmeye başlamıştık zaten.

Hayatımızda değişmez dediğimiz, uzun süredir bizi zorlayan rutin konular su yüzüne çıkacak. Bir şekilde değişime direndiğimiz ya da kabul etmediğimiz, kendimizi savunmasız ve çaresiz hissettiğimiz alanlarda ani, kontrol edilemez parçalanmalardan ve değişimlerden geçebiliriz. Yaşamımızdaki eski, işe yaramaz alışkanlıklarımız ve kalıplarımız için artık bitiş zamanıdır. Ancak bu bitişler öyle kolay olmayacak, güçlü bir şekilde direnç gösterebileceğimiz için alt üst edici, çalkantılı, karışık ve öngörülemez bir dönemden geçebiliriz. Hiç olmadığımız kadar kararlı, azimli ve inatçı olacağımız bu günlerde, zorlayıcı ve inatçı davranabilir ve uzlaşmaya isteksiz oluruz. Gücümüzü, otoritemizi kullanmak çok daha kolay olacağı için her şeyi ve herkesi kontrol etmek isteyebiliriz. Bu nedenle harekete geçmeden önce dikkatle düşünmekte yarar vardır, yanlış davranmaktan kaynaklanan geri tepmeler yıkıcı olabilir.

Uranüs-Plüton iş başındayken radikal değişim ve dönüşümler kaçınılmazdır. Mutlaka öğreneceğimiz dersler vardır ve buna direnmek bizi hiç olmadığımız kadar derinden sarsar. Her şeyden önce, hem kendimizi değişimin akışına bırakabilmeli ve hem de sonuna yaklaşan şeyleri sıkıca tutma alışkanlığımızdan vaz geçmeliyiz. Elimizde tutmaya çalışmak, stres, gerilim ve mücadele getirir, olası sağlık sorunları yaşamamıza neden olur. Uzun süreli önemli değişiklikler olurken kendimizi çok savunmasız ve hassas hissedebiliriz. Bu süreci terapi, kişisel gelişim çalışmaları ve ruhsal tekniklerle (meditasyon, yoga vb.) uğraşarak geçirmek sayesinde bu gökyüzü olayının derin etkilerini çok daha rahat atlatabiliriz.

Sevgiyle kalın…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.