Uranüs Plüton'la, Merkür Satürn'le kare açı yapıyor

16.03.2015 14:55:47
A+ A-

Yaklaşık 3 yıldır birçok defalar kesinleşen URANÜS-PLÜTON kare açısı Pazartesi akşam saatlerinde (yarın) bir kez daha gerçekleşecek. Oldukça zorlayıcı olan bu açı kalıbının etkilerini çok derinden ve sarsıcı bir şekilde deneyimleyeceğiz. Ağır hareket eden bu iki gezegenin değişime zorlayıcı etkilerini hayatımızın birçok alanında hissetmeye başlamıştık zaten.

Bu sefer bu etkiye Merkür’ün Satürn’le kare açısı da dahil oluyor. Bu nedenle geçen seferlerden çok daha fazla ve yoğun bir şekilde tartışma, agresyon ve mücadele içinde bulabiliriz kendimizi. Aman dikkat.

Bu süreçte anlaşmalar bozulabilir ve kötüye gidebilir. Sözleşmeleri dikkatle incelemeli, hatta önemli toplantıların tarihini değiştirmelisiniz. İş ve ticaret olumlu değildir. Genel olarak pek şanslı bir zaman değildir. Düşünme biçimimiz aşırı olumsuz, karamsar ve bakış açımız çok dar olacağı için, risk içeren önemli kararları ertelemekte yarar var.

Bu stresli, gerilimli ve sağlığımızın çabuk bozulabileceği zamanda aşırı çalışmamaya dikkat etmeliyiz. Çünkü gerilim ve kaygıdan kaynaklanan psikosomatik hastalıklar görülebilir. Özellikle zihinsel dinlenme şu zamanda kesinlikle çok önemlidir. Tüm olumsuzluklarının yanında bu transit beceri ve çaba gerektirse de, gelecekteki başarılar için yeni stratejiler planlamak adına büyük bir fırsat sağlar. Yine de zihinsel olarak esnek olabilmek ve katı düşünme biçiminden uzak kalmak için, elimizden geleninin en iyisini yapmaya çalışmalıyız.

Hayatımızda değişmez dediğimiz, uzun süredir bizi zorlayan rutin konular halledilmek üzere tekrar su yüzüne çıkabilir. Bir şekilde değişime direndiğimiz ya da kabul etmediğimiz, kendimizi savunmasız ve çaresiz hissettiğimiz alanlarda ani, kontrol edilemez parçalanmalardan ve değişimlerden geçebiliriz. Yaşamımızdaki eski, işe yaramaz alışkanlıklarımız ve kalıplarımız için artık bitiş zamanıdır. Ancak bu bitişler öyle kolay olmayacak, güçlü bir şekilde direnç gösterebileceğimiz için alt üst edici, çalkantılı, karışık ve öngörülemez bir dönemden geçebiliriz. Hiç olmadığımız kadar kararlı, azimli ve inatçı olacağımız bu günlerde, zorlayıcı ve inatçı davranabilir ve uzlaşmaya isteksiz oluruz. Gücümüzü, otoritemizi kullanmak çok daha kolay olacağı için her şeyi ve herkesi kontrol etmek isteyebiliriz. Bu nedenle harekete geçmeden önce dikkatle düşünmekte yarar vardır, yanlış davranmaktan kaynaklanan geri tepmeler yıkıcı olabilir.

Uranüs-Plüton iş başındayken radikal değişim ve dönüşümler kaçınılmazdır. Mutlaka öğreneceğimiz dersler vardır ve buna direnmek bizi hiç olmadığımız kadar derinden sarsar. Her şeyden önce, hem kendimizi değişimin akışına bırakabilmeli ve hem de sonuna yaklaşan şeyleri sıkıca tutma alışkanlığımızdan vaz geçmeliyiz. Elimizde tutmaya çalışmak, stres, gerilim ve mücadele getirir, olası sağlık sorunları yaşamamıza neden olur. Uzun süreli önemli değişiklikler olurken kendimizi çok savunmasız ve hassas hissedebiliriz.

Toplumsal olaylar açısından da stresli günler yaşayabiliriz, her zamankinden daha isyankar ve daha mücadeleci olacağımız bu günlerde, sağduyuyu elden bırakmamak çok önemli. Aksi takdirde geçmişte yaşadığımız acı olaylarla tekrar karşılaşabiliriz.

Bu süreci terapi, kişisel gelişim çalışmaları ve ruhsal tekniklerle (meditasyon, yoga vb.) uğraşarak geçirmek sayesinde bu gökyüzü olayının derin etkilerini çok daha rahat atlatabiliriz.

Sevgiyle kalın…

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.