Venüs Satürn arasında kare açı oluşuyor

30.01.2015 19:55:28
A+ A-

Kural koyucu Satürn’ün, eğlence, aşk ve romantizm gezegeni Venüs’e bu zorlayıcı açısı aşk ve evlilik konularında sorumlulukla hareket etmemiz gerektiğini söylüyor. Var olan ilişkimizde sorunlar ve zorluklar yaşamamız neredeyse kaçınılmaz. Eğer bu güne kadar sorumlu bir şekilde hareket etmemişsek bu transit nedeniyle bedel ödeme durumları ile karşılaşabiliriz. Satürn’ün, sınırlandıran, engelleyen, kısıtlayan etkisi nedeniyle kendimizi karamsar hissedebiliriz, endişe ve korkularımız su yüzüne çıkabilir. Mutluluk, eğlence ve tatmin duygumuzun zayıf olduğu bu günlerde, romantizm ve neşe ile geçirdiğimiz günleri arayabiliriz. Çünkü soğukluk getiren Satürn’ün etkisiyle yaşamın tadı kaçar, sıcak ve samimi ilişkiler yaşamakta zorlanabiliriz. Bu nedenle sosyal hayatımız da yara alabilir, kendimizi her şeyden ve herkesten soyutlayabilir, izole kalmayı tercih edebiliriz.

Bu transit nedeniyle aşk ilişkimiz ciddi yara alır hatta tutkunun kalmadığı yıpranmış bir ilişki bitebilir. Her zamankinden daha utangaç, mesafeli, çekingen, aşırı hassas ve duygusal oluruz. Her türden istek ve arzularımıza ulaşmak neredeyse imkansızdır. Mutluluğun ve bolluğun uzak ve ulaşılmaz olduğunu düşünmek bizi üzebilir. Sevme ve sevilme duygumuzun tatmin edilmesi de zordur. Bu da depresif bir ruh halinde bulunmamıza ya da melankolik olmamıza neden olur.

Mali anlamda risk almanın zarar getireceği bu günlerde daha çok maddi planlamalar yapma ve maddiyatı sağlamlaştırma için çalışmak gerekir.  Estetik ve sanatsal konular, yaratıcılığımızı ortaya koymamız gereken durumlar için de bu durum geçerlidir.

Bu transit etkisiyle ilişkilerimizde yaşanabilecek gerginliği azaltmak için sakin ve sağduyulu hareket etmek önemli olacak. Uzaklaşma ve mesafe yerine yakınlık ve samimiyeti benimseyebilirsek bu transitin etkilerini çok daha kolay atlatabiliriz.

Sevgiyle kalın…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.