Yarın Mars Plüton'la kare, Uranüs'le kavuşum yapacak

10.03.2015 19:30:56
A+ A-

Bu iki açı kalıbı da önümüzdeki birkaç günün bizim için çok zorlayıcı geçeceğini, hiç olmadığımız kadar agresif, kavgacı ve gergin olacağımızı söylüyor. Bu stresli günleri hasarsız atlatabilmemiz için mutlaka sabırlı ve sakin hareket etmek durumundayız.

Bu açılar son derece acımasız ve sert rekabetçilikle alakalıdır. Bu günlerde huzursuzluk ve sabırsızlık bizim için büyük sorun olabilir. Düşünmeden ya da ani davranışımızdan dolayı bu transit genellikle kaza, kavga ya da diğer aksilikleri beraberinde getirir. Bu nedenle her zamankinden çok daha fazla dikkatli olmamız gerekir.

Bu açılar etkisindeyken, 'Kazanacağım, mücadele edeceğim, ne olursa olsun hayatta kalacağım' en çok söylediğimiz şeydir. Enerjimizin çok yüksek olduğu bu dönemde bu enerjiyi doğru bir şekilde boşaltmak çok önemlidir. Bu süreçte mücadelelerden bir şekilde galip çıkabilir, daha cesaretli ve atak davranabiliriz.  Mücadele ve rekabet güdümüz üst boyuttadır.  Liderliğimizi ortaya koymak önemlidir. Gözü karalık ve agresiflik bu sürecin olmazsa olmazıdır, başımızı derde sokabiliriz. Ego ve güç tutkumuz adına zalimce davranabiliriz.

Öfke bu sürecin anahtar kelimesidir. Hatta bu, bir öfkeden çok hiddettir. Zorla elde etmek için her şeyi göze alabiliriz. Bu tür bir güç, büyük işlerin yapılmasına yarayan dayanıklılığı sağlar ve bundan büyük bir kişisel dönüşüm ortaya çıkar. Fakat bu güç büyük bir zulüm ve şiddetin kaynağı da olabilir. Olağanüstü cesaret ve dayanıklılık kapasitemizin olacağı bu dönemde bu gücü yararlı biçimde kullanmanın yolu, kendimizi işimize vermek ya da spor-dans gibi fiziksel türde bir etkinlikle ilgilenmek olacaktır. Elde etmek, kazanmak, önde olmak, haklı çıkmak, gücümüzü göstermek, kendimizi ispatlamak en önemli gayemiz olabilir. İmkânsız bir şey olamayacağı düşüncesi hedeflerimizi çok daha ulaşılır hale getirebilir.

Kendimizi bağımsız hissedeceğimiz bu günlerde, uzlaşmaz ve vazgeçmeyen bir tavır sergileyebiliriz. Yapmak istediklerimiz ve planlarımız bir şekilde engellenirse öfkelenebilir ya da kızabiliriz. Bu transitte beklenmedik aksilikler ve şiddet çok kolay ortaya çıkar. Bu nedenle uyum, uzlaşma ve sakinlik için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıyız.

Mars’ın hem Uranüs, hem de Plüton’la aynı günde yapacağı bu kombinasyonun enerjisi patlayıcıdır. Bu nedenle bu transit etkisindeyken çok dikkatli olmak gerekir. Üstünlük kurma, ezme ve hükmetme çabamızı, elde etme ve sahip olma arzumuzu frenleyip ruhsallığa ve insancıl değerlere önem vermek sayesinde bu gerilimli etkinin tuzaklarından korunabiliriz. Meditasyon ya da yoga türü zihni sakinleştirici aktivitelerde bulunarak içinde bulunduğumuz gerginlik ve stresten kurtulabiliriz. Yıkmak yerine yeniden yapılandırmayı tercih etmek belki de bu haftaki sınavımız…

Sevgiyle kalın…

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.