Yılın ikinci ayı yine Kova burcunda gerçekleşiyor

20.02.2015 02:39:02
A+ A-

Bu gece Kova burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Bu Kova burcunda gerçekleşen ikinci yeni ay ay olacak. Geçen Yeni ayda yazdığım gibi, bu yeni ay da Kova enerjisini getirecek.  Kova en genel anlamıyla; yenilikçi, entelektüel, devrimci, hümanist, kendini insanlığa adayan, icat eden, alternatif getiren, grup aktivitelerini ön planda tutan, özgürlükçü enerjileri barındırır. Ancak duygusal Ay, rasyonel Kova'da rahat etmez. Bağımsızlığına ve bireyselliğine düşkün olan Kova, Ay'ın aidiyet ve duygusal güvence arzusunu beslemeyecektir. Yeni aylar, yeni başlangıçlar yapmak, yeni girişimlerde bulunmak, uzun zamandır atmak istediğimiz adımları atmak için çok uygun zamanlardır. Ancak bu yeni ay hem gökyüzünün durumu hem de Kova'nın son derecesinde olması nedeniyle hem kişisel olarak hem de toplumsal anlamda gecikmiş girişimleri sonlandırma etkisi taşıyor bu sefer.

Yeni ayla birlikte sosyal olaylarda bir hareketlenme yaşayabiliriz. Ekipçe yapacağımız işlerde başarıya ulaşma şansımız yüksektir. Aynı hedef ve idealleri paylaştığımız kişilerle birlikte hareket etmek, yeni ve alternatif getiren gruplara katılmak için uygun zamanlardır. Entelektüel konulara daha fazla zaman ayırabilir, zihinsel aktivitelerden her zamankinden fazla zevk alabiliriz. Bu Yeni ay Özgürlük tutkusunu da artıracağı için toplumsal bazda olayların yaşanması da muhtemeldir. Daha yenilikçi ve ilerici bir bakış açısı ortaya çıkabilir, geleneksel olana karşı çıkma dürtüsü, fikir mücadelelerine yol açabilir. Ancak burada Kova'nın sabitliğini unutmamak gerekir çünkü bu, inançlarda ve fikirlerde de sabitliğe yol açacağı için bir anlaşma yoluna gitmek zor olacaktır.

Bu yeni ayı, şartları çok fazla zorlamadan, yeni başlangıçlar ve atılımlar yapmak için acele etmeden, uzun vadede sonuç alacağımız istikrarlı konulara yönelerek değerlendirmek yararımıza olacaktır. Bu süreci ilerisi için planlama yaparak geçirmek bizi düşünülmeden alınmış acele ve yanlış kararlardan koruyacaktır.

Sevgiyle Kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.