Yılın ilk tam Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor

19.03.2015 13:49:27
A+ A-

20 Mart 11.36’da, 29 derece Balık burcunda Yeniay ve Tam Güneş tutulması meydana gelecek.

İlkbahar ekinoksuna denk gelen yılın bu ilk Güneş tutulması yer aldığı Zodyak derecesi nedeniyle (29 derece bir nevi bitişleri gösterir çünkü) oldukça güçlü ve tedirgin edici görünüyor. Bu nedenle ülkemizde ve dünyada olabilecek doğal felaketler ya da toplumsal olayları tetikleyebilir. Neptün de Balık burcunda olduğu için özellikle su le ilgili felaketler, uçak kazaları, toplumsal ayaklanmalar, saldırılar ve suikastler bu dönemde gündemde olabilir.

Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylardır ve hem kişisel hem de toplumsal konularda önemli değişim ve dönüşümler meydana getirebilirler. Etkilerini aslında 3 ay önceden yaşamaya başlarız ve bir sonraki Güneş tutulmasına kadar devam edebilir. Bu tutulmanın en büyük etkisi geçmişi bırakmak ve hayatımızda yeni olana yer açma enerjisi taşımasıdır.

Tutulmanın getirdiği güçlü değişim ve yenilenme enerjisi ile geçmişimizle yüzleşip, bize yararı dokunmayan, miadını doldurmuş ve tamamlanmış kavramları yaşamımızdan çıkarabilir, bize zarar veren bağımlılık ve alışkanlıklarımızdan vazgeçebiliriz ya da bunlara kendimizi kurban edebiliriz. Hangisine karar vereceğimiz ise bizim elimizde!..

KOÇ-YÜKSELEN KOÇ: Tutulma etkisiniz kendi içinize yönelip, pozisyon belirleme ve harekete geçmeden önce olayları her yönüyle değerlendirme süreciyle geçirebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ruh hali nedeniyle gereksiz korku ve endişeler yaşayabilir, gizli kapaklı olayların içine çekilebilirsiniz. Bu tutulama bilinçaltınızı etkileyeceği için rüyalarınıza özellikle dikkat etmeniz gerekir, haberci rüyalar görebilirsiniz. Bu süreçte sağlık konusuna da dikkat etmelisiniz, bağışıklık sisteminizin zayıflamasıyla hastalıklara açık bir hale gelebilirsiniz. Sağlık kontrolleri yaptırmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz.  Gizli saklı kalmış, ya da herkesten sakladığınız konularınızın su yüzüne çıkması sizi zor durumlara sokabilir. Yanlış anlaşmalar ya da arkanızdan dedikodu yapılma ihtimali yüksek. Gizli düşmanlar, arkanızdan iş çeviren kişilerin varlığını öğrenebilirsiniz.

BOĞA-YÜKSELEN BOĞA: Bu tutulma sizin sosyal çevrenizde bir hareketlendirme getirecek. Yeni bir arkadaş grubu içine girebilir ya da içinde bulunduğunuz grupla eğlenceli aktivitelerde bulunabilirsiniz.  Sosyal yardım grupları, dernekler ve kulüp faaliyetleri içinde yer alabilirsiniz. Dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan destek göreceğiniz bu dönemde, yeni bir aşk ilişkisi içinde bulabilirsiniz kendinizi. Ancak arkadaşlarınız arasında çıkabilecek olası problemlere ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmek gerekir. Arkadaşlarınız arasında ayrışmalar ve kopmalar yaşanabilir. Bazı arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilir ya da farklı çevrelere girebilirsiniz. Kendinize yepyeni hedefler belirleyebilir ve bu hedef doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Yaptığınız işlerden gelir elde etme konusunda da şanslı etkiler barındırıyor, bu güne kadar ektiğiniz tohumları artık biçme zamanı.

İKİZLER-YÜKSELEN İKİZLER: Tutulma sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Bu nedenle kariyer ve iş konularınız ön planda olacak. Kariyerinizde kendinizi daha tatmin olmuş hissedebilir, becerikliliğiniz ve çok yönlülüğünüz sayesinde istediğiniz ya da hedeflediğiniz duruma gelebilirsiniz. Kariyeriniz konusunda beklentiler içinde olabilirsiniz, terfi ya da zam gibi, ya da yeni bir işe başlamayı düşünebilirsiniz. Gelecekle ilgili planlarınızı, hedeflerinizi somutlaştırabilir, bu konuda sağlam adımlar atabilirsiniz. Ancak işinizle ilgili sorunları çözerken mantık ve sağduyuyu ön plana çıkartmanız; duygusallıktan uzak kararlar almanız gerekmekte. İş konusunda kafanızın karışmasına izin vermeyin. Tutulma etkisi ile patronlarınız ya da otorite figürü olan kişilerle anlaşmazlığa düşebilir, sorunlar yaşayabilirsiniz. İşle ev arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilir, kendinizi tamamen işe vereceğiniz için ev hayatınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ-YÜKSELEN YENGEÇ: Bu tutulma yurt dışı bağlantılı işleriniz, hukuksal konular, eğitimle ilgili konuları ön plana çıkaracak. Yurt dışı seyahat planlarınız olabilir ya da yurt dışındaki arkadaş ya da iş ortaklarınızla önemli görüşmelerde bulunabilirsiniz. Eğitimle ilgili konularda sınav heyecanı yaşayabilir ya da akademik olarak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tutulma sizin için şanslı enerjiler veriyor. Geleceğinizi etkileyecek güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Hukuksal konular gündeme gelebilir ya da daha önceden gelen davalarınız çözüme kavuşabilir. Seminerlere katılmak ve eğitim almak için de güzel bir etki yaratıyor bu tutulma. Eğer yazmayı düşünüyorsanız bu etkiyi değerlendirmeye alabilirsiniz mesela. Felsefi konular ve mistisizm ilginizi çekebilir, bu alanlarda araştırma yapmaya gönüllü olabilirsiniz.

ASLAN-YÜKSELEN ASLAN: Tutulma, ortaklıktan ya da başkalarından elde edilen kazanımlar, vasiyetnameler ve miraslar konularını gündeme getirebilir. Bu süreçte vergi, sigorta vb. borçları yapılandırma ya da ödeme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak harcamalarınızda abartıya kaçma riski de var. Özellikle, riskli yatırımlar, lüks ve gereksiz harcamalar konusunda dikkatli olmanızda yarar var, aksi takdirde sizi zorlayacak borç altına girebilirsiniz. Eşinizin gelirinde ya da ortaklıktan gelen kazancınızda beklenmedik artışlar gözlemleyebilirsiniz. Sağlık alanında ameliyat türü sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bu dönemde her zamankinden fazla gizemli konularla ilgili olabilir, ölüm ve ötesi, metafizik ve ökült konular hakkında düşünebilirsiniz. Kendinizi bu dönemde gereksiz endişe ve korkulara kaptırabilirsiniz. Bunun geçici bir durum olduğunu bilmek sizi rahatlatacaktır.

BAŞAK-YÜKSELEN BAŞAK:  Tutulma, evlilik ve ortaklıkla ilgili konuları gündeme getirecek. İkili ilişkiler ve işbirlikleri alanında bazı değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Evli olanlar için ilişkilerini gözden geçirme ve belki de daha sağlam temellere oturtma adına kullanabilirsiniz bu tutulma etkisini. Evli olmayan Başaklar içinse bir evlilik gündeme gelebilir ya da kendinizi evlilik fikrine daha yakın görebilirsiniz. Ancak olaylara daha geniş bir perspektiften bakmalısınız, ikili ilişkilerde problemlerle karşılaşabilirsiniz. Evliliğinde kronikleşen sorunlar olanlar için zor bir süreç olabilir bu. Kötü giden evlilikler ya da ortaklıklar da kopmalar ya da ayrılıklar gündeme gelebilir. Ortaklı bir işe başlamak istiyorsanız ya da bunun için adımlar atmışsanız tutulma etkisini bu girişimlerinizi sonuca ulaştırmak için de kullanabilirsiniz.

TERAZİ-YÜKSELEN TERAZİ: Tutulma sizin için işle ilgili konuları gündeme getirecek. Yoğun ve detaylı çalışmalar yürütmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da bitirmeniz gereken ve bir türlü bitirilemeyen projeleri sonuçlandırabilirsiniz. Ancak detay gerektiren konularda kafa karışıklığı yaşamamaya dikkat etmelisiniz. Eğer iş görüşmelerinde bulunmuşsanız sonuçlanması açısından olumlu bir süreç olabilir bu. İş ortamınızla ilgili değişiklikler de gündemde olabilir. İş yerinizi değiştirebilir, çalıştığınız işten istifa edebilir ya da yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Her zamankinden daha fazla angarya işlerle uğraşmak size sıkıcı gelecektir, kendinizi yorgun ve bunalmış hissedebilirsiniz.  Sağlık konularında da daha dikkatli olmalısınız. Örneğin doktor kontrolleri için iyi bir dönemdesiniz. Diyet veya spora başlayabilir, hayatınızı yeniden programlamak, yaşam kalitenizi arttırmak için eski sağlıksız alışkanlıklarınızı bırakma yoluna gidebilirsiniz.

AKREP-YÜKSELEN AKREP: Tutulma sizin için çocuklar, yaratıcılık, eğlence ve romantizm konularını gündeme getirecek. Belki de bu güne kadar çok yoğun ve detaylı bir çalışma ortamındaydınız ve artık dinlenme vakti. Eğlenceye, hobilerinize daha çok vakit ayırmak, patrnerinizle romantik birkaç gün geçirmek için kısa seyahate çıkmak size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Sportif aktiviteler içinde güzel bir dönem. Eğer varsa çocuklarınızla birlikte bir şeyler yapmak, onlarla vakit geçirmek için de kullanabilirsiniz tutulma etkisini. Ayrıca şans oyunları gibi spekülatif konularda da şanslı bir haftadasınız, bunu değerlendirmekte fayda var. Hayat size eğlenceli yüzünü gösteriyor. Kendinizi her zamankinden daha mutlu ve umutlu hissedebilir, profesyonel girişimlerinizden kazanç elde edebilirsiniz

YAY-YÜKSELEN YAY: Tutulma aile ve evle ilgili konuları ve sorumlulukları gündeme getirecek. Tutulma etkisiyle yaşayacağınız duygusal iniş ve çıkışlarınız sırasında evinizi bir sığınak olarak görebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili önemli konular gündeme gelebilir. Evde ailenizle vakit geçirmek, onlara zaman ayırmak size kendinizi mutlu ve huzurlu hissettirecektir. Bu tutulma etkisini, hayatta gerçekten neye değer verdiğinizi düşünerek ve maddi şeylere olan aşırı bağlılığınızdan kurtulmaya çalışarak geçirirseniz, aradığınız gerçek huzuru bulacaksınız. Ev değiştirme, yeni ev alma, taşınma konuları gündeme gelebilir ya da evinizde yapmanız gereken tadilatlara zaman ayırabilirsiniz. Gerekli finansal desteği bularak ev sahibi olabilir ya da bir süredir uğraştığınız bir gayrimenkulun satışını gerçekleştirebilirsiniz. Evinizle ilgili güvenlik tedbirlerini arttırmanızda da yarar var.

OĞLAK-YÜKSELEN OĞLAK: Tutulma yakın akrabalar, komşular ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi gündeme getirecek. Bu kişilerle eğer varsa sorunlarınızı çözebilir, onlara ihtiyaç duydukları konuda yardım etme şansı elde edebilirsiniz. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde önemli gelişmeler gündemde olabilir. Yaratıcılığınızın ve sezgilerinizin çok güçlü olacağı bu dönemi yazarak ya da edebi konularla ilgilenerek geçirmek size istediğiniz sakinliği ve huzuru sağlayacaktır. Kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim ve seminerlere katılabilir, kişisel gelişim konularına vakit ayırabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmeye başlamak için de kullanabilirsiniz tutulma etkisini. İmzalamanız gereken önemli evrak işleri varsa bu süreçte iyice okumanızda ya da erteleyebiliyorsanız bir süre ertelemenizde yarar var.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: Tutulma etkisiyle parasal konularda hareketli günler yaşayacaksınız. Maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir Daha önce sağlam adımlar atmış, iyi yatırımlar yapmışsanız meyvelerini toplayacağınız bir dönemdesiniz. Bu tutulma zamanını özellikle kazanç konularında atağa geçmek için kullanabilirsiniz. Akıllıca ve sakinlikle hareket etmeniz iyi fırsatlar yakalamanıza neden olacaktır. Ancak zekanıza ve kendinize fazla güvenme eğiliminizden uzak durmalısınız, aksi takdirde fırsatları değerlendirememe ve parasal kayıplarla karşılaşma riskiniz var.  Ödemelerinizi düzene sokmak, harcamalarınızı gözden geçirmek, finansal anlamda kendinize çeki düzen vermek için bu tutulma etkilerinden yararlanabilirsiniz. Önemli kazanç fırsatları yakalayabileceğiniz bu süreçte, eğer yeni atılımlar yapmayı planlıyorsanız harekete geçmek için tam zamanı.

BALIK-YÜKSELEN BALIK: Hayatınızda yeni ve güzel başlangıçlara adım atabileceğiniz bu süreçte dileklerinizin gerçekleştiğine tanık olabilirsiniz.  Olağanüstü sezgilere sahip olacağınız bu süreci iyi değerlendirmekte fayda var.   Tutulma, kendinizi, kişiliğinizi ortaya koymak için size fırsat verecek. Yeteneklerinize ve yaratıcılığınıza güvenebileceğiniz bir dönemdesiniz. Vücudunuzun formunu korumak için diyete başlayabilir, egzersiz programlarıyla ilgilenebilirsiniz. Ya da fiziksel görünümünüzü değiştirecek adımlar atabilirsiniz, saç şeklinizi ya da rengini değiştirmek gibi. Her halükarda sağlıklı olduğunuz, kendinizi enerjik ve canlı hissettiğiniz şanslı günler sizi bekliyor. Yine de kararsızlığınızın ve odaklanma güçlüğünüzün üstesinden gelmeniz gerekir. Üzerinde düşündüğünüz veya hedeflediğiniz konulara iyi odaklanabilirseniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle Kalın...

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.