Yılın ilk yeni ayı bugün gerçekleşiyor

20.01.2015 21:43:11
A+ A-

Yılın ilk Yeniayı sabit bir burç olan Kova burcunda gerçekleşecek. Kova en genel anlamıyla; yenilikçi, entelektüel, devrimci, hümanist, kendini insanlığa adayan, icat eden, alternatif getiren, grup aktivitelerini ön planda tutan, özgürlükçü enerjileri barındırır. Ancak duygusal Ay, rasyonel Kova'da rahat etmez. Bağımsızlığına ve bireyselliğine düşkün olan Kova, Ay'ın aidiyet ve duygusal güvence arzusunu beslemeyecektir. Yeni aylar, yeni başlangıçlar yapmak, yeni girişimlerde bulunmak, uzun zamandır atmak istediğimiz adımları atmak için çok uygun zamanlardır. Ancak hem yeni ay zamanındaki gökyüzünün durumu,  hem de aynı anda gerçekleşecek olan Merkür Retrosunu düşündüğümüz zaman, bu yeni ayın diğerlerine çok benzemeyeceğini söyleyebiliriz.  

Yeni ayla birlikte sosyal olaylarda bir hareketlenme yaşayabiliriz. Ekipçe yapacağımız işlerde başarıya ulaşma şansımız yüksektir. Aynı hedef ve idealleri paylaştığımız kişilerle birlikte hareket etmek, yeni ve alternatif getiren gruplara katılmak için uygun zamanlardır. Entelektüel konulara daha fazla zaman ayırabilir, zihinsel aktivitelerden her zamankinden fazla zevk alabiliriz. Bu Yeni ay Özgürlük tutkusunu da artıracağı için toplumsal bazda olayların yaşanması da muhtemeldir. Daha yenilikçi ve ilerici bir bakış açısı ortaya çıkabilir, geleneksel olana karşı çıkma dürtüsü, fikir mücadelelerine yol açabilir. Ancak burada Kova'nın sabitliğini unutmamak gerekir çünkü bu, inançlarda ve fikirlerde de sabitliğe yol açacağı için bir anlaşma yoluna gitmek zor olacaktır.

En iyisi gerçekleşecek olan Merkür retrosunu da hesaba katarak, yeni başlangıçlar ve atılımlar yapmak için acele etmemek, beklemede kalmak olacaktır. Bu süreci ilerisi için planlama yaparak geçirmek bizi düşünülmeden alınmış acele ve yanlış kararlardan koruyacaktır.

Sevgiyle kalın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.