47 Milyon yıllık kamuflaj ustası!

07.03.2016 23:39:35
A+ A-

Küçücük bir böcek, belki de hayatınızda hiç görmediğiniz bir böcek. Acaba bu böcek düşmanlarından korunmak için yaprak şeklini almayı, kendine benzeyen yapraklar üzerinde saklanmayı nereden öğrendi?

Yaprak böcek denilen bu böceğin kamuflaj özelliği, Almanya'da bulunan bir fosil ile keşfedilmiştir. Almanya'nın fosil diyarı olarak nitelendirilen Messel bölgesinde Alman araştırmacıların bulduğu fosil, böcek hakkında önemli bilgiler elde edinilmesini sağlamıştır. Tam 47 milyon yıllık bu yaprak böceklerinin boyu santimetreye kadar çıkmaktadır. 

Yaprak böceklerinin en önemli özellikleri ise, bu böcekler düşmanlarından korunabilmek için birçok ağacın yaprak türünü taklit edebilmektedirler. PEKi, bu böcek korunması için yaprağa benzemesi gerektiğini nasıl bildi? Bu kadar mükemmel kamuflajı sizce nasıl sağladı?

Tabii ki bunun cevabı rastgele tesadüfler ve evrim olmaz. Böceğin yaprağa benzediğinden haberi bile yoktur. Bu savunma sistemini kendi kendine geliştirmemiştir. Bu böcekleri tüm özellikleriyle en uygun şekilde yaratan Yüce Allah'tır. Allah muhteşem sanatını tüm kainatta göstermektedir.

Kaynakhttp://evrimcilerneleridusunemez.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.