55 Adet Popüler İnternet Sitesi Fikri

16.03.2014 14:39:35
A+ A-

 İnternette en çok ihtiyaç duyulan ve ilginç site fikirlerini sizler için bir araya getirdik.Tam 55 tane olan bu site fikirlerini bazılarını alıp , kendiniz de geliştirme yaparak yeni projeler üretebilirsiniz.

 1. Kişisel Blog:Kendi hayatınız ve geçmişiniz hakkında blog yazın.
 2. İş , Şirket Sitesi:Kendi işiniz hakkında bir web sitesi yapın ve onu arama motorları , sosyal medya aracılığı ile pazarlayın.?
 3. Nasıl Yapılır Sitesi:Bir şeyin nasıl yapıldığı hakkında bir site ya da blog açın.?
 4. İnceleme Sitesi:Ürün ve servisler hakkında inceleme yapın , satış ortalığı ağlarına katılarak para kazanın.?
 5. Macera Blogu:Gezmeyi ve macerayı seviyorsanız bunun hakkında blog açın , fotoğraf ve videolarınızı sitenizde paylaşın.?
 6. Niş Site:Sadece bir konu hakkında site açın ve detaylı olarak o konuyu irdeleyin.?
 7. Portfolyo Sitesi: Dizaynlarınızı ,yeteneklerinizi gösterip insanlara pazarlaya bileceğiniz bir site açın.?
 8. Sektör Sitesi :Bir sektöre özgü site açın.Onu arama motorlarında ilk sıralara getirin.Sitedeki reklam alanlarını , iş tekliflerini pazarlayın.Örnek , boyacılar hakkında site açın ve il odaklı olsun.?
 9. Oyun Geliştirme Blogu:Oyun geliştirme hakkında bir blog açın.Kendi geliştirdiğiniz oyunların süreçlerini insanlarla paylaşın ya da insanlara oyun geliştirmeyi öğretin.?
 10. Boyama ve Sanat Sitesi:Sanat materyallerinizi , boyama ve resimlerinizi sergileyeceğiniz bir site açın ve bunu Paypal aracılığı ile dijital olarak pazarlayın.?
 11. Tasarruf Sitesi:Para tasarrufu nasıl yapılması gerektiği hakkında bir blog açın.Üniversite öğrencileri , ev kadınları v.b. kişilerin gözünden olayı inceleyin.?
 12. Gameplay Sitesi:Favori oyunlarınızın oyun içi videolarını çekin bunu Youtube yükleyin.Aynı videoyu sitenizden de yayınlayın.Adsense kullarak hem videolarınızdan hem de sitenizden para kazanın.Bu olayı Twitch.tv'den de yapabilirsiniz.?
 13. Film Dizi Sitesi :Bildiğiniz şekilde değil , film ve dizi sitesi sahiplerin sitelerini ekleyebileceği bir dizin sitesi açın.Örnek ; Cimri gibi bir site.Adam bir filme tıkladığında hangi film sitelerinde o filmin olduğunu , hangilerinde HD ya da alt yazılı olduğunu görebilsin.?
 14. Ümit,Dua ve Rüya Sitesi:Bir kategorilerde bir site açın ve insanların kendi dualarını , rüyalarını ya da ümitlerini anonim olarak eklemelerine izin verin.?
 15. Dans Sitesi:Blogunuzda dans çeşitleri hakkında bilgi verin.Eğitim videoları ve rehberler yayınlayın.?
 16. Soru Cevap Sitesi:Bilgili olduğunuz bir konu üzerine soru cevap sitesi açın.İnsanların soru sormasına izin verin.?
 17. Kilo Alma-Verme Blogu : Kendi fitleşme maceranız hakkında bir blog açın ve insanlara motivasyon sağlayın.?
 18. Evlilik Sitesi:İnsanların evlilik , düğüm maceralarını paylaşabileceği , fotoğraflar ve videolar ekleyebileceği bir site yapın.Sizde kadın erkek ilişkileri ve evlililik hakkında makaleler yazın.?
 19. En İyiler Sitesi:Her şeyin en iyilerini yazacağınız bir blog açın.Örneğin , en iyi akıllı telefon X'dir.Neden ??
 20. Antika Sitesi:İnsanların ellerinde bulunan antikaları satabileceği , yeni antikalar alabileceği bir site açın.?
 21. Kariyer Sitesi:Bir iş sektörü hakkında blog açın.Bu sektörde nasıl başarılı olunacağı hakkında insanlara adım adım yardım edin.E-book yazar satışını yapabilirsiniz.(satış ortaklığı da koyabilirsiniz)?
 22. Çocuklar İçin Eğitim Sitesi:Çocuklar için hem eğlendiren hem de öğreten materyaller içeren bir site açın.Bunu bir flash oyun sitesi tarzında yapabilirsiniz.Sadece eğitici oyunları kullanarak.?
 23. İnfografik Sitesi:Kaliteli ve özgün infografikler oluşturun , sitenizde paylaşın.Bu yeteneğinizin pazarlamasını da yapın.(Code canyon'da bazı materyalleri bulabilirsiniz)Eğer yeteneğiniz varsa gerçekten önerdiğim bir sektördür.?
 24. Müzisyen Eğitimi:Çalmayı bildiğiniz enstruman hakkında bir site açın ve insanlara aynı enstrümanı çalmayı öğretin.Bu enstrüman hakkında materyaller paylaşın.?
 25. Anket Sitesi: Her konuda anket yayımlayacağınız bir site yapın.?
 26. Hile Sitesi:İnsanlara nasıl hile yapılacağını öğretin.(Örnek nasıl kopya çekilir)?
 27. Kıyaslama Sitesi:İnceleme sitesiyle benzer bir site fikridir.Popüler ürün ya da servisleri kıyasladığınız bir site açın.İnsanlara hangisinin daha iyi olduğunu gösterin.?
 28. Seo Günlüğü Sitesi: Şuan piyasada olan sitelerin aksine , bir siteye yaptığınız çalışmaları günlük olarak kaydedeceğiniz bir Seo blogu açın.Örneğin , bir film sitesi belirleyin her gün yaptığınız çalışmaları ve sitenizin yükselme,gelir,hit istatistiklerini paylaşın.İnsanlar canlı örneklerden daha çok hoşlanırlar.?
 29. Origami Sitesi:Origami sanatı hakkında bir site açın ve fotoğraflı-videolu rehberler paylaşın.E-kitap ta satabilirsiniz.?
 30. Şirket Geçmişleri Sitesi:Ünlü şirketlerin tarihini içeren siteler açın ve şuan ki durumlarına nasıl geldikleri hakkında tartışma yapın.?
 31. Moda Blogu:Kadınların moda ve ayakkabı takıntısından faydalanın.Güncel moda stilleri hakkında bir site açın.?
 32. Edebiyat Sitesi:İnsanların şiirlerini , deneme ve makalelerini paylaşabileceği bir edebiyat sitesi açın.?
 33. Bağış Sitesi:Maddi olarak kötü durumdaysanız insanlara hikayenizi anlatacağınız bir site açın ve bağış toplayın.(E-dilencilik )?
 34. Deney Sitesi:Yaptığınız deneyler hakkında bir site açın ve insanlara bunu paylaşın.Örnek olarak sosyal deneyler yapabilirsiniz.?
 35. Nasıl Para Kazanılır Sitesi:İnsanlara kısa yoldan zengin olma ve internetten para kazanmanın inceliklerini anlatın.Bu konu hakkında e-kitap satış ortaklığı linklerinizi de paylaşın.?
 36. "Sen Ne Yapardın ?" Sitesi:İnsanlara hikayeleri paylaşabileceği bir site açın.Diğer insanların paylaşılan hikayeler hakkında nasıl tepki vereceklerini yorum olarak paylaşmalarını sağlayın.?
 37. Fan Sitesi:Ünlüler hakkında bir site açın.O kişilerin her anını takip edin.Onların fan topluluklarından payınıza düşen dilimi alın.?
 38. Yabancı Dil Sitesi:Bildiğiniz dil hakkında bir blog açın.İnsanlara bu dili nasıl öğrendiğinizi ve onlarında nasıl öğrenecekleri hakkında bilgi verin.?
 39. Top 100 Sitesi: Bir konu hakkında Top 100 sitesi açın.?
 40. Avcılık Sitesi:İnsanlara nasıl avcı olabilecekleri hakkında bilgiler içeren iste açın.Rehberler paylaşın.Örnek , "balık tutmanın incelikleri"?
 41. Bugün ... Mi ? Sitesi:Bugün okullar tatil mi , bugün kandil mi , bayram mı tarzında bir site açın.Sadece sitenizde hayır ya da evet yazsın.?
 42. Hayvan Sitesi:İnsanların hayvan sevgisinden faydalanın.Örneğin ,kediler hakkında bir blog açın.Bu konuda makaleler , fotoğraflar paylaşın.Sosyal medyaya önem verin.?
 43. Uzaktan İlişki:İnsanlara uzaktan nasıl ilişki yürütebilecekleri hakkında bir site açın.?
 44. Randevu Sitesi:İlk randevular hakkında bilgi ve ipuçları paylaşabileceğiniz bir site açın.İnsanlarında kendi tecrübelerini paylaşmasına izin verin.?
 45. Oyun Sitesi:Paintball , bowling v.b. oyunlara sürekli gidiyorsanız , bu konu hakkında bir site açın.Eğlenceli videolarınızı Youtube'a yükleyin ve sitenizde paylaşın.?
 46. "Senin Yerinde Olsaydım" Sitesi:İnsanların başkalarının yerinde olsa neler yapabileceklerini paylaşabildikleri bir site yapın.Örneğin , Bill Gates olsaydınız neler yapardınız ? tarzında.?
 47. Roman Sitesi:Bir blog açın ve her hafta sırayla romanınızdan bir bölüm paylaşın.İnsanların bunu okumasını ve takip etmesini sağlayın.?
 48. Firma Rehberi :Sermayeniz varsa bir şehre ya da bölgeye özgü firma sitesi açın.Daha sonra bu firmalara web tasarım , gold üyelik v.b. hizmetleri pazarlayın.?
 49. Renk Körü Sitesi:İnsanların renk körü olup olmadıklarını test edebileceği bir site açın.Farklı hastalıklar içinde olabilir.?
 50. Haber Sitesi:Kendinize Seo ve reklamcılık konusunda güveniyorsanız haber sitesi açın.Özellikle "Ölmeden önce yapmanız gereken 15 şey" tarzı galeri haberlerine önem verin.?
 51. Genel Forum Sitesi : Açmayın.Özellikle de webmaster forumu..?
 52. Güzel Sözler Sitesi:Her konu hakkında tanınmış sözleri paylaşabileceğiniz bir site açın ve bunları sosyal medyada da paylaşın.?
 53. Soy Ağacı Sitesi:İnsanların soy ağaçlarını yapabileceği bir site açın.?
 54. Tatil Sitesi:Gittiği yerler hakkında insanların deneyimlerini paylaşacağı bir site açın.Oteller , mekanlar v.b.Sadece görüş bildirme sitesi tarzında yani ; Ben Papua Yeni Gine'ye gittiysem bu yer hakkındaki deneyimlerimi paylaşacağım bir site olsun.?
 55. E-ticaret Sitesi :E-ticaret işine girerek ürün ve servislerinizi pazarlayın.

Kaynakça:http://www.tutarmi.net

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.