Abd nötrino ya da ışık silahı mı yapacak?

28.05.2015 20:18:31
A+ A-

Bence; Abd'nin üç ana silah kaynağı var: Açık silah araştırmaları, gizli silah araştırmaları ve bilimsel araştırma sonuçlarından silah için yararlanmak.
 
Nötrino; varlığı 1930 yılında savlanmış, kuramlanmış; sıfır elektirik(elektrik) yükünde yani nötr elektrikli, ışık hızına yakın hızda, sıfıra yakın kütleye sahip, atom dünyasına ait tanecikler.
 
Geçen gün bir televizyon kanalında; nötrinolar ve Abd bilimcilerinin bu konuda bilimsel çalışmalarını anlatan bir belgesel vardı. Bu bilimciler birkaç nötrino taneciği yakalayabilmek, elde edebilmek için beş katlı apartıman(apartman) büyüklüğünde teleskop, uzay antenleri yapmak ve bunları deniz düzeyinden(seviyesinden) enaz 5.000 metre yükseklikteki bir dağın tepesine taşımak için uğraşıyorlardı, onlarca tekerlikli dev Tırlarla(tırlarla); ayrıca okyanus altında da dev teleskoplarla bu taneciklerden birkaçını olsun elde edebilmek için uğraşıyordu, bir başka bilimci kümesi de. Bu iş sanırım milyar Dolarla(dolarlarla) yapılan bir iş.
 
Neden bunca çalışma, masraf; kütlesi bile sıfıra yakın birkaç tanecik elde edebilmek için? Abd'nin bilim aşkı mı? Demokrasiye, adalete, barışa, ahlaka, insanlığa, insan sevgisine saygısı olmayan; Abd dışındaki dünyayı dünyadan saymayan; ekonomisini silaha ve pornoya teslim etmiş olan Abd'de mi bilim aşkı var! Abd'nin girdiği hangi ülkede savaş, terör, zulüm, katliam yokki(yok ki)?
 
Benim kanım şu, anlayacağımız biçimiyle: BAP yani Büyük Asya Politikası yani Bop'un küreselleşmiş biçimi yani dünyayı tümden elegeçirme(ele geçirme) amacı. Bop'la Arab, İslam dünyasına yapacağını yapdı(yaptı); artık Arab, İslam dünyası asla iflah olmaz. Abd'nin korktuğu ya da en büyük engel gördüğü son iki devlet var: Rusya ve Çin. Bop Arab dünyasına yönelikken, BAP Rusya ve Çin ile tüm dünyaya yönelik. Rusya ve Çin'i de etkisizleştirdi mi gerisi kolay zaten. Çin ekonomisi de Abd'nin en büyük korkularından. Bence; Abd nötronyum taneciklerini inceleyip nötronyumdan Rusya ve Çin'i vuracak silah elde etmeyi amaçlıyor. Neden? Çünkü nükleer silahlar yalnızca atıldıkları yerleri değil, dünyanın geri kalanını da etkiliyor yani Çin'e atacağı nükller bir silahtan Abd'nin de doğrudan ya da dolaylı etkilenmesi kaçınılmaz. Abd ile çin arasında, apaçık, engelsiz bir okyanus var bir de yalnızca. Nötrinolar ise dünyayı bile delip geçen şeyler. Yani nötrino silahı Abd-Çin arasını dünyanın içinden geçip vurabilir ve hiçkimse de bunu görmez ve dolayısıyla bu silahta korunmak da olanaksızlaşır.
 
Yani bence; Abd bilimcilerine; saçmasapan da olsa, maliyeti aşırı da olsa; her konuda bilimsel araştırmalar yaptırıyor ki elde edilen sonuçlardan acaba bir silah elde edebilir mi, diye. Yoksa Abd'nin bilimle, bilimin de Abd'yle işi olmaz. Şu bir gerçektir: Abd bilimsel bir araştırma yaptırıyorsa, yeni bir silah yaratmak içindir. Bunu artık anlamak zorunludur. Gerçek ki Abd öyle kaleşnikof tüfeklerle, kulelere uçaklarla saldırmaklarla, gösterilerle, hükümetlerle, Doğu(Şark) kafasıyla, terör kafasıyla falan yenilinecek, durdurulacak birşey değil. Abd ancak ondan daha üstün bir bilim ve teknoloji üretimi ile etkisizleştirilebilir, insanlığa kazandırılabilir. Daha nötrinonun adını bile duymamış insanlarla, halklarla, toplumlarla Abd yenilemez. Abd'yi yenmek savaş meydanılarında(meydanlarında) değil; ancak ve ancak bilim ve teknoloji meydanılarında olur ki bunun için de önce kitapseven(kitap seven), bilimseven(bilim seven), teknolojiseven(teknoloji seven), düşünmeyi seven, araştırmayı seven öğrenciler yaratmakla olur; hele ki elli üniversite bitirseler de sağlık yerine hijyen, ahlak yerine etik, çalışma yerine aktivite diyen insanlarla; öldürdükleri insanların kafalarıyla futbol oynayanlarla ve onların yardakçılarıyla, dalkavuklarıyla hiç olmaz ve Abd'ye atılan her taş Abd'yi değil atanlardan binlerceyi öldürür.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 15.8.14/15.44