Akasya ağaçlarını canları pahasına koruyan karıncalar, Resimler

20.02.2015 21:40:51
A+ A-

 

Bugün yine sizlere çok güzel bir iman hakikatinden bahsetmek istiyorum. Karıncaların akasya ağaçlarını canları pahasına koruduklarını biliyor musunuz? İman hakikatlerini incelediğimizde hayvanların fedakar tavırlar sergilerken, aynı insanlar gibi hatta kimi zaman insanları hayrete düşürecek derecede önemli akıl belirtileri gösterdiklerine, birkaç amaşalı planlar yaptıklarına ve ileri görüşlü davrandıklarına da şahit oluyoruz. Bunları okuyup öğrenirken, haklı olarak "bir hayvan bütün bunları nereden bilebilir, bunları nasıl düşünebilir?" gibi sorular aklınıza gelebilir.

Bu canlıların her biri Yaratıcıları olan, sonsuz merhamet ve şefkat sahibi, alemlerin Rabbi olan Allah'ın kendilerine ilham yoluyla emrettiklerini yerine getirirler. Allah Kuran'da göklerde ve yerde bulunan tüm canlıların emrolunduğu şekilde davrandıkları şöyle bildirir:

Göklerde ve yerde olan ne varsa, canılar ve melekler Allah'a secde ederler ve onlar büyüklük taslamazlar. Üstelik (her an bir azab göndermeye kadir olan) Rablerinden korkarlar ve emrolundukları şeyi yaparlar. (Nahl Suresi, 49-50)

Kaynak: http://evrimcilerneleridusunemez.blogspot.com.tr/

 

1 2 3 4 5 6

 

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.