Akıllı Telefonların En Büyük Sorununa Çözüm bulundu...

09.04.2014 13:30:07
A+ A-

Kabul etmek gerekir ki akıllı telefonlar insan hayatında önemli bir yer tutmaktadır. 7'den 77' ye herkesin çeşitli konularda ihtiyacını karşılayan bu telefonların en büyük sorunu ise şarj süresinin kısa gidiyor olması. Kaldı ki akıllı telefon sahibi kişilerin yanlarında sürekli bir şarj aleti ile gezmeleri durumu, telefonun sağladığı özgür iletişim ilkesini sınırlandıran bir hale getiriyor. Tam da uzmanların bu konuda bir çalışma yapması ve bu duruma bir çözüm getirmeleri gerekiyor diye düşünülürken beklenen haber geldi.

İsrail'de devam eden çalışmalardan gelen bilgilere göre nano teknoloji kullanılarak akıllı telefonları 30 saniye içerisinde şarj etmeye yarayacak bir şarj aleti geliştiriliyor. 08.04.2014 tarihinde Tel-Aviv'de düzenlenen toplantıda şarj süresini kısaltacak ürünün prototipi açıklandı. StoreDot tarafında geliştirilen prototip sayesinde %100 şarja tam 30 saniye gibi kısa bir sürede ulaşılmaktadır. Son zamanlarda akıllı telefon kullanan kullanıcıların yaşadıkları en büyük sorun tarih mi oluyor dersiniz?

Wall Street Journal'ın haberine göre akıllı telefon kullanıcıları yaşadıkları şarj problemleri ile belirli bir süre daha başbaşa kalmaya devam edecek. Adı geçen kaynağın raporlarında, şuan sadece prototip olarak bulunan ürünün en geç 2016 yılında tam olarak üretilmeye başlanabileceği ifade edilmektedir.

Şirket tarafından belirsizliğini koruduğu için bilgi verilmeyen diğer konular ise ne kadar miktarda şarj aleti üretileceği, bu ürünlerin maliyetinin ne olacağı ve ne kadarlık bir fiyattan satışa çıkarılacağı.

Bir çok kişinin hayatında önemli bir yer tutacak olan ve çok fazla sayıda kullanıcı tarafından tercih edileceğini düşündüğüm bu ürünü herkes gibi ben de merakla bekliyorum.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.