Akraba evliliğinin tehlikesi: Hitler

26.04.2015 11:13:28
A+ A-

Akraba evliliğin bir çok kötü sonuçlar var kuşkusuz, bundan hiçbir zarar, kötülük görmedikleri gibi bir de akıllı, zeki, başarılı öğrenciler, üniversite mezunu yetiştirmiş aileler yanında. Ancak daldaki bıldırcınları bırakıp aslanın ağızındaki(ağzındaki) bir serçeyi alıp pişirip yemek için kim tehlikeye girer, bu da merak konusu.
 
Akraba evliliğinin bence bir kötü sonuçu(sonucu) daha var ki bunu da Hitler' de somutlaşmış, somutlanmış olarak görmekteyim.
 
Hitler'in annesi ile babası akrabaymış.
 
Aile içi sorunlar ciddi, tehlikeli sorunlara ve sonuçlara yolaçar(yol açar) deniyor ya çocuklar üzerinde; ailedeki geni kalıtım sorunuları(sorunları) da kötü, yanlış, çirkin kişilik sorunlara neden yolaçmasın?
 
Tuhaf ki çok güzel resim yapan biri olduğu için ressam olmak istemiş olan Hitler'in böyle bir güzellik yanında bir de kitle, halk, soy katliamı yapacak kadar barbar, vahşi, canavar, akıldışı, cani de olması. İkincisi birincisinin içinde mi saklı yoksa ikincisini yaratan sonraki şeyler mi?
 
Yani akraba evliliği konusunda sorun olarak yalnızca bedensel sağlığı değil ruhsal sağlığı da değil kişiliği de düşünmek gerekir bence. Acaba akraba evliliğinin sağlıklı ve başarılı çocuklarının kişilik durumuları(durumları) nasıl oluyor? Dikkatte, araştırmakta yarar var bence.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 26.4.15/10.28