Alexa Rank nedir?

09.04.2015 22:06:45
A+ A-

AlexaAmazon'un web kullanıcılarına sağlamış olduğu bir sayaç ve sorgulama hizmetidir. Alexa, google'nin kendisine referans aldığı nadir sitelerden biridir. Bir diğeri için Bkz. Dmoz

Alexa sayesinde sitenizin dünya ve ülke sıralamasındaki tıklanma ve sorgulanma durumunu öğrenebilir ve sıralamada nerede olduğunuzu görürsünüz. Örneğin benim sitem www.dijitalkatip.com alexa dünya sıralamasında 1.354.808. sırada ve Türkiye genelinde ise 17.435. sırada yer almaktadır. Peki bu sıralama ne anlama geliyor?

Bu sıralamaya bakarak şunu söyleyebiliriz, Siteniz tıklanma ve kullanıcıya ulaşma açısından diğer sitelerin arasında hit bakımından bu merkezdedir. Mümkün olduğunca insanları sitenizi ziyaret etmesini sağlayarak bunu daha aşağı çeker ve sitenizi sıralamada yükseltmiş olursunuz.

Aleca Toolbar Nedir?

Alexa toolbar, sitelerin değerlerini oluştururken daha sağlıklı ve net bilgiler alabilmek adına programladığı bir uygulamadır ve bu program sayesinde gerçek kullanıcıların siteyi ne kadar takip etiğini ve kullandığının analizini çıkarır.

Mutlaka alexa toolbarı kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle kendi sitesini seo anlamında idare etmeye çalışan arkadaşlar bunu değerlendirmelidir...

Daha fazla bilgi için: http://www.dijitalkatip.comYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.