Altın çağın sonuna gelirken

24.02.2015 08:43:07
A+ A-

İnsanlığın altın çağını yaşayan şanslı birer koyunuz biz. 
Henüz tükenmemiş müthiş hammadde kaynaklarımız var. 
Henüz duyguları olusturabilecek kadar cok ve birbiriyle bağlantılı düşünceler üretemeyen bilinçsiz ve hizmetkâr bir teknolojimiz var. 
Eski donem yönetim tarzlarına oranla oldukça guzel bir yönetim seklimiz var ve dünyaya hakim. Herkese özgürlük veremese de herkese özgürlük vermeye en yakın düşüncenin hakim olduğu tek çağ bu. 
 Yasamsal denge grafiğimizin çıkarabileceği en iyi ortalama bu. Burdan sonra ki her adımın bizi yıkılışa sürükleyeceği gayet acik. 
 Bunun nedenlerini anlamak icin cok düşünmeye gerek yok. Sanayi devrimi bize dunyayı kendi emellerimiz icin etkin kullanmayı öğretti. Bizde yaşlı dunyanın kendi dengesi icin ayakta tuttuğu tüm birikimini hunharca tüketmeye başladık. Her yerde yasam standartlarının yukselmesiyle nüfus önü alınamaz düzeyde arttı. Arttıkça gücten kafayı yedik ve birbirimizle savaşmaya başladık. Boyle boyle gelişen olaylar silsilesi veee sonun başlangıcı...
 Urettigimiz teknoloji gün geçtikçe bizden daha ileri bir bilinç düzeyine ulaşıyor. Zaten bu beyin yapısının bir sonraki aşaması kendini yokedecek bilinçler uretmesidir. Dünyaya gelmiş bütün ideolojiler bu konuda gizli bir ittifak halindedir. 
Gizli ittifak kavramını bilerek kullandım. Olaya mistik ve illuminatik hatta üst düzey fantastik roman avası katıyor. 
Yani beynimiz su an ki teknolojik seyire uygun bir gidişle birkaç yıla kendi yeteneklerine sahip kendinden daha güçlü bir mekanizma uretecektir. 
Zaten darma duman olmuş konuyu daha fazla dağıtmadan açtığım parantezleri kapatmam gerekirse; - Yuh ne cok parantez acmisim, kapanır gibi değil, en iyisi zamane ÖSS paragraflarında hep e şıkkında  bahsedildiği gibi okuyucuya herseyi vermekten ziyade sadece ipuçlarını verip onun sonuca ulaşmasını bekleyelim. 
Ya da hemen Orhan pamuk havalarına girmenin lüzumu yok! Alın size asıl amacım:
Bu yazidaki herseyi ben söylemek istemedim aslında. Hepsi, enerji sorunumuzu hallettikten sonra bu bilinç yapımızı ölümsüzlükle cezalandıracak makineler yapma tehlikemiz ve bunun onceden yapılmış olma ihtimaline(yani bizim de böyle bir süreç sonunda oluşma ihtimalimize) zihinlerinizi hazırlamak icin söylendi. Bunun olamayışının tek suçlusu yazının armut koltuk kıvamında ki rahatligiyla beni sekilden sekle sokması oldu. Bir star wars fantastizmi resmen dereye döküldü. Biraz ciddiyet heval...


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.