Android telefonlarda arama bekletme nasıl yapılır

05.10.2014 17:00:41
A+ A-

Arama bekletme nitelikleri , müzakere anında ve esnasında yabancı bir numaradan da iştirak eden tüm çağrıların bildirim ekranında görünmesini ve müzakere anında arayan kişiye yoğun tonu mahaline de aradığınız birey şu anda da yabancı bir kişiye görüşüyor ikazı verilmesini sağlamaktadır. Bu özellikler ise standart işletim sistemi durumda olan telefonların bulma ayarları bölümlerinde de yer alırken , akıllı telefonlarda vaziyet ise belli bir süre ek olarak farklı olmaktadır. Bunun Için yönelik Android işletim sisteminin başka versiyonlarda dahi bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Bunlara misal verilmesi gerekirse şayet , Android 2.3 versiyonuyla da Android 4 çeşidi aralarında bariz bri laf konusu olmaktadır. Versiyon farklılıklarıyla beraber bulma bekletme nitelikleri ne türlü açılıp kapatılıyor bakalım.
Android 2.3 versiyonlarında bulma bekletme özelliklerinde ve versiyonlarda alakalı olarak özellik tekrardan başka pekçok telefon benzeri bulma ayarları bölümlerinden menü- ayarlar- arama- ayarları- ek ayarlar yörüngesini izleyip bulma bekletme seçeneklerine kısa zamanda ulaşabilirsiniz. İlgili durumda olan kutucuğa ise bir takdir tiki atmak, nitelikleri de etkin bir duruma getirecekken tekrardan tiki kaldırmada da nitelikleri kapatacaktır. Bu aşamalarda ise izlenecek durumda olan yörüngede ise Android 2.3 versiyonlu telefonlarda benzer olmaktadır. Ancak yalnızca ara yüzlerinden kaynaklı olarak anlam farklılıkları olmaktadır.
Android telefonlarda bulma bekletme özelliklerinde, bulma ayarları menüdeki- ayarlar kısmında yer almaz. Ek Olarak ardından ise burada, görsellerde de aktarmaya çalıştığımız benzeri seçenekler butonuna dokunarak da ayarlar menüsüne ulaşmak gerekiyor . Ek Olarak ardından ise bu kısmında indirmiş olduğunuz ek ayarlar kısmına kısa zamanda ulaşacaksınız. Burada ise davet bulma bekletme opsiyonuna takdir için olarak bir tık atmanız nitelikleri kısa zamanda etkinleştirecektir. Tekrardan de yanı biçimlerde durumda olan tiki kaldırmak da bu nitelikleri kapatacaktır.

 

Android telefonlarda arama bekletme nasıl yapılır
 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.