Apple Watch Hakkında Her Şey [Video]

11.03.2015 10:48:53
A+ A-

Uzun zamandır beklenen Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en kişisel ürünü olan Apple Watch 9 Mart akşamı gerçekleştirilen Spring Forward etkinliği ile tanıtıldı.

 

Dün Türkiye saati ile 19:00'da gerçekleştirilen Apple etkinliğinde tanıtılan ürünler arasında en çok merak edilen kuşkusuz Apple Watch oldu. (Etkinlikteki tüm detayları 9 Mart Canlı Blog sayfasından okuyabilirsiniz. ) 

 

Apple Watch hakkında en çok merak edilen konuların başında olan şarj ömrü ile ilgili Tim Cook tam 1 gün olarak açıklama yaptı. Ancak hemen sonrasında gün içerisinde ortalama 18 saat ayakta kaldığımızı ve Apple Watch'un da batarya ömrünün 18 saat olduğunu söyledi. Yani Apple Watch her gün şarja takılmak zorunda kalacak.

Tamamen kendi isteğinize göre kişiselleştirebileceğimiz bir saat olarak tanıtılan Apple Watch ile mesaj gönderme, e-mail okumak, iPhone'a gelen çağrıları cevaplamak, müzik listenizde oynamalar yapmak mümkün. Hatta Apple Watch arası resim, çizim ve kalp ritme gönderilebiliyor. (Apple Watch Kardeşliği) Siri ile dertleşme Apple Watch'a da geldi. Apple Watch ile Apple Pay ödeme seçeneği kullanılabiliyor. 

Apple Watch ile gün içerisinde yaptığınız tüm aktiviteler kayıt altında oluyor. Nabız hızınız, gün içerisinde attığınız adım ve yaktığınız kalori miktarı gibi bilgilerin takibinde yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılarını spora teşvik etmiş oluyor. (Spora teşvik için Apple Watch alınır mı orası ayrı) 

Daha gün yüzüne çıkmasa bile Apple Watch için bir çok uygulama geliştirilmiş durumda. Instagram, Nike +, Twitter, Shazam, WeChat, Evernote gibi uygulamalar ve daha fazlası Apple Watch destekli. iPhone ile bağlantı Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden yapılabildiğinden aynı internet ağına bağlı kaldığınız durumda iPhone'u her daim yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz. 

 

Apple Watch için en çok merak edilen özelliklerinden biri de su geçirmeme durumu. Apple resmi sitesinde yazan bilgiye göre Apple Watch günlük kullanımlarda suya dayanıklı.

 

  • Apple Watch Sport: 349 $ (38 mm) / 399 $ (42 mm)
  • Apple Watch: 549-1049 $ /599-1099 $  
  • Apple Watch Edition: 10 bin $ 'dan başlayan fiyatlarla (yatırımlık) satışa çıkacak.

10 Nisan'da ön sipariş ile sahip olunabilecek Apple Watch 24 Nisan'da teslim edilebilecek. 10 Nisan'dan sonra Apple Storelarda denemeye açık olacak. Türkiye yine ilk parti satışlar arasında gönderim yapılmayacak ülkeler arasında. 

 

Video

 

 

Kaynak Blog Sayfam:  http://www.dogukangurkan.com/2015/03/apple-watch-hakknda-her-sey-video.html

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.