Apple Watch nasıl çalışıyor?

10.04.2015 10:59:19
A+ A-

Apple, 10 Nisan'da ön satışının başlayacağını duyurduğu akıllı saati için Apple Watch nasıl çalışıyor sorusunun cevabını tanıtım videolarıyla verdi.

Dikdörtgen bir dizayna sahip 3 farklı modelle piyasada olacak Apple'ın akıllı saati, çizilmelere karşı safir ekranı sayesinde dayanıklılık gösterecek. Merakla beklenen Apple Watch modelleri; Watch, Watch Sport ve Watch Edition olarak 24 Nisan'dan itibaren raflarda yerini almaya başlayacak.

Hakkında kısmen bilgi sahibi olunan Apple Watch için Apple rehber videolar hazırladı. İlk resmi tanıtımından sonra bu kadar ayrıntılı görüntü veren Apple, fiyat konusunda tereddüt yaşayan kişileri de cezbetmeyi hedefliyor gibi.

Apple Watch Modellerinin Teknik Özellikleri

İlk model olan Watch, paslanmaz çelikten oluşuyor. Spor modele göre biraz daha resmi duruyor. Apple Watch Sport modeli ise tam bir günlük kullanım saati olarak çıkıyor karşımıza. Eloksalla (dayanıklı bir kaplama malzemesi) kaplı alüminyum kasa, bol çeşitli ve dayanıklı bir kayışla geliyor. Son modeli ise Apple Watch Edition. Bunun özelliği ise 18 ayar altınla kaplı ve safir kristal ekranlı saatin kayışları da çok zarif.

Geleneksel saatlerde gördüğümüz pim Apple Watch'larda da bulunuyor. Ancak tabi ki amacı normal saatlerde olduğu gibi saati ayarlamak değil. Adı Digital Crown olan bu pim, fotoğraflar arasında geçiş, zoom in-out, ana ekrana dönüş gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Saatin diğer fiziksel düğmesi ise Digital Touch adı verilen tuş. Bu tuş sayesinde Apple Watch kullanıcıları özel bir sosyal ağa erişiyor ve arkadaşlarıyla iletişim halinde kalabiliyor.

Üzerinde led ışık olan saatte telefonuna gelen bildirimler rahatlıkla görülebiliniyor. Saatin en dikkat çekici özelliği Wireless şarjı olarak gösterilebilir. Kablosuz şarj dışında bir diğer şarj şekli de Apple Macbook'larda görülen mıknatıslı şarj.

Akıllı asistan Siri'yi de destekleyen saat iPhone 5, 5c, 5s, 6 ve 6 plus modelleriyle çalışacak. Akıllı saat, Fitness ve Workout uygulamalarıyla sağlığımızla da yakından ilgilenecek gibi.

Şimdiden akıllı saat piyasasında büyük rekabet yaşanacağını söylemek çok da yanlış olmaz herhalde.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.