Arama Motoru Optimizasyonu Nedir

08.04.2015 11:24:48
A+ A-

Link İnşaası nedir

Link İnşaası Nedir ?

2015 yılında bağlantı kurma basit tanımı Google'da kendi sıralamalarını iyileştirmek için web sitenize link diğer web alma sanatı olmasıdır. 2015 yılında bağlantıları Bazı teknikler meşru ya da 'beyaz şapka' ve birçok teknikler, örneğin 'siyah şapka' Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleri ihlal olduğu oluşturmak için birçok yol vardır.

Bu bağlantı kurma rehberi  başlayanlar için - bu Google spam nasıl bir rehber değil.Bir adamın kalite linkbuilding profili başka bir adamın doğal bağlantı profilidir. Google, ücretsiz listeleri var tankın işinizi arıyor - - öylesine ve rakipleri sizin saflarına kadar iterek spam bağlantıları vardır çünkü eğer unutmayın.

Bağlantı kurma ('off sayfa seo' büyük bir parçası) Eğer sanayi haberleri takip ederseniz, bir, bir kirli ifade kullanmak ve Google çok başarılı, çünkü o eşit, büyük ölçüde var - 2015 yılında ve bazıları için kaçınılması gereken bir taktiktir Spam ile linkbuilding ve sanayi haber makine temelde neredeyse tamamen başlatılır - diyerek ya da bir şey yapıyor Google tarafından körüklenen ve - her zaman.

Tüm bağlantı kurma, web spam ve 2015 yılında aslında bina bağlantıları hala arama motoru optimizasyonu inanılmaz önemli bir yönü olduğunu.

Doğal Linkler doğal olmayan Linkler V

Veya serbestçe verilen - Google, 'editoryal olmayan herhangi bir bağlantıyı saymak istemiyor söyleyerek rekor olduğunu.

DOĞAL - - bağlantıları Google organik tarafından vurgulanan 'kullanıcı değeri eklenti' ödüllendirmek istiyor. Bunlar temelde, bir 'iyi bir kullanıcı deneyimi' ödüllendirmek istiyoruz - ve doğal olmayan bağlantılar bu kavramın herhangi bir parçası değildir.

Google inorganik bağlantıları saymak istedim olmamıştı - ama onlar istiyorum ya da en azından onlar yapmak demek, bu yüzden bazı pazarlamacılar iş 'katma değeri' görevi kısayol ve sadece doğaya aykırı bağlantılar kurmak gibi algoritmalar yanı sıra çalışmıyor var Google gibi - - ve böylece yetenek sıralaması - - Belirli bir web sitesinin popülaritesini 'oranları bir bağlantılar tabanlı arama motoru nasıl etkiler sitesi.

Google spam olarak sınıflandırılır değil daha fazla bağlantılar - yüksek rütbe - ve daha fazla trafik olsun. Sıralama.

Google kolayca ölçeklendirme değil saymak istediği bağlantıların tipi ve aslında kolayca ölçek bağlantılar türü tam olarak Google (en iyi) görmezden ya da geriye dönük ihlali cezalandırmak istediği bağlantılar türüdür. Belki de bütün mesele.

Eleştirmenler seo Adwords, Google'ın kendi sponsorlu reklam kanalı için en büyük 'tehdit' olduğundan bu diyecekler - ancak Google endüstriyel ölçekli manipülasyon eylemde olmasaydı - onların rehber varlığı gereksiz kılacak.

Bir bağlantı manipülatif ise - spam olduğunu - Googleplex göre.

Sen bir spam olarak kabul edilmesi makine otomasyonu gerekmez. Elle - - bütün gün bu düşük kaliteli bağlantıları yapma masada oturan Biri sadece Google aptal - bu da istenmeyen bulunuyor - manuel ya da değil.

Spam Google bir geçmişi olan sitelerde düşük kaliteli konuk mesajların ya da düşük kaliteli basın bültenleri çok Gönderme - bu da istenmeyen bu.

Tüm nihai ürüne aşağı gelir - bağlantı türü sizin aktivitesinin bir sonucu olarak üretir.

- Bağlantılar tasarlanmış ise 'SADECE' Google işlemek için Google doğal olmayan bağlantılar, onları çağırır bir 'ceza' olsun - - - ve bunlardan çok varsa ya da en azından için tasarlanmış bir sonraki negatif algoritma güncelleme katliam süpürüldü bağlantıların bu tür de-rank siteleri.

Ve ne Google düşünüyor hak - Sıralama ayarlamaları, bence, uzakta Google kandırmak ile var ne kadar dayanabilir.

web sitesi linki inşaat sektöründe büyük ölçüde bağlantı kurma faaliyeti bu tür dayanmaktadır - ve tabii ki çoğu hala bu teknikleri artık açıkça-ile kılavuzlar pratik yapmak - - Şimdiye kadar, bugün 'doğal olmayan' etiketli olacaktır inşa benim ilk bağlantılar biliyorum - ve bu yüzden benim ilk optimizasyon teknikleri olur - ancak gri şapka seo bugün neler Google tanınabilir eğilim siyah şapka yarın.

Google'ı işlemek için çalışır eğer not alın olmadan  size üzerinden atlama değer katmak Google bu stratejinin ortasında çember talep Eğer üzerinden atlamak - spam var. Google'ı manipüle bir ölçeklenebilir bir yaklaşım ise Kısacası, açıktır - spam var.

olan profesyonel hizmetler sektörü, Google PR makine tarafından ağır liderliğindeki , sapma çok az şansı var Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleri Google'ın ağır elli bir yaklaşım, bazı söylüyorlar, korkusu.

Doğal olmayan bağlantılar bu gün gerçek bir işletmenin web trafiği için sorumluluğu vardır herhangi bir profesyonel seo için günlük iş olamaz.

2015 yılında - - Bina bağlantıları (linkler herhangi bir çeşit) HALA, Google sıralaması etkileyen BÜYÜK bir şekilde, ya olumlu - Bazı 'bağlantı kurma öldü' ama gerçektir diyebiliriz eğer güvenilir bir kaynaktan - VEYA - olumsuz - eğer zamanla, şüpheli olarak bayraklı.

Kaliteli içerik Google, ödüllendirmek istiyor iddia organik bağlantı kurma nihai sonuçlara sürücüler.

Başlarken ve web sitenize farklı 'BAĞIMSIZ' yüksek kaliteli bağlantıları çeşitli tutarak hala spam delik deşik olmayan rekabet niş Google'dan ücretsiz trafik alıyor en önemli faktördür.

Çoğunlukla Google bağlantıları çok yok sayacaktır ve herhangi bir siteyi ödüllendirecektir etki otorite sitenize işaret etmiş başarmış bağlantıları 'kalite' dayalı, zamanla,.

Bu kadar fazla etki makam, ihtiyacınız daha az benzersiz sunan bu içeriği 'geliyor tarihsel durum böyle oldu.

Son geçmişiniz

Sadece Nisan 2012 öncesinde, Google, birkaç yıl sonra bile bir de deneyimli bağlantı üreticisi 300 kelime makale yaratmak ve doğal olmayan 500 bina şey için sadece bir şey rütbe hakkında yapabilirdiniz, ölçek kapalı sayfa seo bu tür mücadele için çok az yapıyor Bir kaç ay yayılmış benzersiz metin çapa ile (hatta çok düşük kaliteli bloglar), tarafından kendisine bağlantılar. Herkes (yine Google sonuçlarında üst kısmında) 'yapıyor' gibiydi çünkü - Onlar Google bu konuda çok fazla bir şey olacağını korku bu ölçüde özgür yapabilirdi.

Günümüze kıyasla, nispeten kolay oldu sahiptir.

Endüstriyel ölçekli bağlantı kurma hizmetleri, Google'a ait çok SERPS dikte edildisadece Google oy olarak bağlantıları saymak işleri şekilde yararlanarak.

Tıpkı birçok 11'e kadar bloglar makale iplik üzerinde düğmesini çevirin ve tatile gitmek üzereydik, Google bu nuke ve diğer düşük kaliteli bağlantıları bir sürü Google Penguen güncellemesi  ve eski bir mantra hatta yüksek sesle bağırdı - dayanan sıralaması kazanmak liyakat ve teklik.

Ben nuke söylüyorlar zaman - elbette bu uygulama hala devam ediyor.

Hala ama sadece Google'dan bir site ve tüm ağ yakmak istiyorsanız en az 6 ay süreyle (bazı şaşırtıcı) çalışabilir - ve hala) masum işletme sahiplerine hizmet ve paketler linkbuilding olarak satılır.

Eğer bir site yakmak istemiyorsanız - bu doğal olmayan bağlantılar, önemli olmadığını (bir web adresi tutmak istiyorsanız, temizlemek için kimse ödemek gerekir sonraki yıllar vardır Belki OLDUĞUNU olmamalıdır. önemli) ... ileriye, ama bu makalenin kapsamı dışındadır.

Google, spam bağlantıları dediğimiz kullanarak kuralları bükme web master için birkaç sürprizimiz var. Yanı sıra MANUEL EYLEMLER (ceza) dışarı el daha fazla insan gücüne yatırım olarak, Google dahil olmak üzere algoritma değişiklikleri sayısız tanıttı Google Panda Güncellemesi ile başa çıkmak için bu düşük kalite (üretmek kolay bakınız) sayfaları ve penguen ile başa çıkmak için, biz düşünmek, Bu düşük kaliteli bağlantıları (doğal olmayan bakınız).

Google PANDA ve PENGUEN algoritması değişiklikler (aksine ceza ama eleştirmenler bu bölme kıllar diyecekler -).

Bilginize ben çok Google'da bu iki algoritma değişiklikleri basitleştirilmiş, ama bir PANDA veya PENGUEN filtresi gezi ve trafik düzeyleri gece boyunca bir pike almak ettik - ve onlar geri gelmek asla olabilir.

Topları bir tekme topları bir tekme - sen cezalandırılmış düşünüyorum edeceğiz ve bu gibi hissedeceksiniz.

Bu bir siyah şapka seo blogu değil, bu yüzden bağlantı tekerlekler, bağlantı hub, blog ağları, üç yönlü bağlantılar, katmanlı bağlantı kurma hizmeti, yasadışı kesmek veya yönlendirmeler (onlara söz hariç) Ben yapmıyorum çünkü girmeyeceğim (Zaten çok yaptım değil) herhangi bir daha herhangi.

Bana (en azından) için Nisan 2012 Google Penguin beri odak (ve reddederler bağlantıları aracı tanıtıldı özellikle beri) bu yüzden doğal olmayan bağlantılar kurmak ve üzerinde seyir gerekmez bağlantıları çekecek yararlı bir şey inşa tamamen odaklanmıştır her büyük seo güncelleme benim omuz kurumsal seo danışmanlığı

Negatif SEO doğal olmayan Linkler Killed

Bu makalede Benim notlar para siteleri içindir - Google yakmak isteyen YAPMAYIN siteleri - Eğer (bu para yapar) insanlara yararlı bir şeyler inşa etmek istiyorum siteler.Eğer biliyorsanız tek seçenek kurallarını kırmak ve kısa vadeli odak, ihtiyacınız olacak, çünkü çok iş modeli ile size yardımcı olabilecek bir bağlantı alıcı veya linkbuilding uzmanından için - ve bu ben değilim.

Ben onların iş uzun vadeli sağlık düşünme ve kimin gelecekte Google sıralamasında anahtarı içeriği ve olabilecek en iyi kullanıcı deneyimi sitesi, daha zengin yaparak olduğunu anlayan şirketler ile çalışmak kurumsal seo danışmanlığı

Bu kullanışlı bir şey link almak için çok daha kolay ve sıralamaları kazanmak zaman, bu gün Google daha istikrarlı varlığını var. Çok sayıda insan Spam rapor göndermek ve pek çok kişi meşgul  negatif seo  bana bu gün doğal olmayan bağlantılar çok fazla yatırım için.

Ben bile, temelde siteye 'yararlı' ama düşük kaliteli bağlantıları inşa bana herhangi bir şans öldürdü yani Negatif SEO bu sitede işaret (beklendiği gibi), son 2 yıl içinde bu sitede karşı en az YEDİ Negatif SEO saldırıları saydım Ben istedim.

Bugünün negatif seo çabaları artık bir kaç yıl önce orijinal bağlantı kurma çabaları neredeyse ayırt edilemez görünüyor - ama bu nokta - negatif seo çabaları temelde SİZ bağlantılar kendiniz inşa onlar gibi seni almak için önümüzdeki ay Google'a sitenize göndermek zaman bakmak yapmak istiyorum bir yıl için cezalandırılmış.

Bu negatif seo tür işe OLACAKTIR. Valla Mı.

Ve ucuz Linkbuilding öldürmek için kendilerini mücadele seo olsun - o kafasına oyunu açmak için Google tarafından büyük bir hareket oldu.

Tamam büyük bir miktar - - benzersiz bir teklif oluşturma içine çaba sizin rekabet kovaladı ise hala üst sıralarda ve daha iyi trafik, ay ay, kazanmak, sitenizde üzerinde çalışmak ve biraz koyarsanız Neyse, Gerçek şu ki, Google'ın algoritmaları tarafından.

Eğer web sitenize link bina tamamen yeni iseniz - Ben sizin için rütbe istiyorum ne için web üzerinde en iyi sayfası oluşturma odaklanmak tavsiye ederim - ve daha sonra düşünmek geliyor 'nerede bir sonraki büyük link'. Ya da - çevresinde başka bir yol yapmak.

(Onlar Bing ile anlaştıktan sonra) Google geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada olabilir - iyi bir bağlantı bunun nereden geldiğini bilmiyorum bir bağlantıdır. Ben gerçekten iyi, ilgili sitelerde bağlantıları arıyor ve 'Ben orada bir bağlantı isterdim' düşünme ve sonra bana bu bağlantıyı alabilirsiniz içerik oluşturma kariyer geçirdim çünkü her durumda olduğu ile aynı fikirde değilim. Benim için - editoryal - bir editoryal bağlantı sadece budur. Ben birinin önüne içerik koymak ve ONLAR serbestçe ona bağlantı için TERCİH Eğer - bu benim için yeterli editoryal var ve iyi bir yol bazı bağlantılar izini - hatta bugün. Değil yazarlar var , her zaman medya ve özel medya dergiler tarafından anılan olmak istemişti?

Ayrıca niş içinde bağlantılı olan büyük içerik türlerini belirleyebilir - ve benzeri bağlantıları aşağı kovalamak için, bu taklit. Eğer uzun vadede herhangi bir güvenle Google rütbe istiyorsanız, İYİ, DERİNLEMESİNE içeriği YATIRIM zorunda olacak ve bir kaç büyük bağlantılar vardır. Bunu yapmak istemiyorsanız - daha iyi bir harika siyah şapka spam kiralama ve hazır bazı yedekleme etki olsun.

sitenize işaret düşük kaliteli bağlantıların sayısı olumsuz sıralaması etkileyecektir, ve ben de birçok ücretli bağlantıları yaş görmedim. Sonunda - Bu doğal olmayan bağlantılar seninle yakalayacak. Bağlantıları satmaz GERÇEK sitelerden link alın ve yakında sonuçları göreceksiniz.

2015 yılında, ben oldukça önemsediğim bir siteye işaret doğal olmayan linklerin sürü daha içeriğinin NO bağlantıları ve çok olurdu. Sen her zaman iyi içerik garip iyi bağlantı alabilirsiniz.

Benim blog temizlik yaparken ben son geçirdi. Bu sayfa bir örnektir. Ben, Hobo blogda bazı eski mesajları silinen tarih tavsiye dışında bazı çalışılmış, benzer içeriğe birleşti. Şimdi bir kez değil mi konuyla ilgili tavsiyelerde Google bazı videolar eklendi, ve ben 2015 yılında Google başarıyla bir web sitesi pazarlama açısından yeni başlayanlar için bazı kullanım umut bu bir sayfa oluşturdu.

Ben aslında bu gün içerik oluşturmaya odaklanmıştır ediyorum - ve ben (en azından, başlamak için) aynı şeyi tavsiye. Ben bu konuda yine yayıncılık için beklemeyin - Bu yazı benim düşük kaliteli kurumsal seo danışmanlığı eski günleri linkbuilding bir kitabe olarak duracak bekliyoruz. Aslında kimse ben ne aşağıdakileri zarar verebilir benim blog üzerinde herhangi bir bağlantıları tavsiye istemiyordu.

Bu noktadan benim mesajların çoğu ileri sunan ilgileneceğiz EŞSİZ bence 2015 yılında arama motoru optimizasyonu özünü -, GÜVEN ve İLGİSİ İŞARETLERİ GELİŞTİRİLMESİ KULLANICI BEKLENTİLERİ ve SORGULAMA MEMNUNİYETİ toplantı odaklı geleneksel çabaları ile sunan. Her halükarda - optimizasyon bu tip Penguin 2012 yılından beri kendimi reacquaint için kendimi zorla ne olduğunu.

Hatta bir penaltıdan - - Çünkü hala ayın Google aya ücretsiz trafiği artırabilirolmadan  eski okul bağlantı kurma teknikleri (ya da benim kendi halinde çok yeni içerik ekleyerek bunu üzerinde çalışırken aşağıda gösterilmektedir):

Yani - - seo doğal bağlantıları olmadan - Son birkaç yıl içinde, ben düz eski seo hala çalıştı olmadığını görmek istedim ve ben etkili yeni içerik yayınlama olmadan bunu yapmak zorunda. Bazı blogcular yaptığı  haber ancak.

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.