Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

30.10.2014 17:15:21
A+ A-

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Merhabalar, bu gün sizlere sürekli gelişen arama motorlarından bahsedeceğim. Önceliğimiz, ülkemizde en sık kullanılan arama motoru olan google den bahsedeyim. Her geçen gün algoritmasını yenileyen google, gün geçmiyorki birşeyler daha çıkarmasın. Sürekli algoritmasına yenilikler katmaya devam etmektedir. Bu çoğu zaman seo uzmanları için kötü bir haberde olsa genelleme düşünce ile bu algıdan uzaklaşabiliriz.
Bilindiği üzere arama motorunun görevi biz insanlara doğru bilgiyi, doğru kaynakta sunmak için yapılmış geniş kapsamlı analiz ve arama robotlarına sahip bir web dizinidir. Doğru ve tarafsız bilgiyi analiz eder ve veri tabanına klonlar. Bu sayede arama sonuçlarını doğru orantıda bizlere servis etmeyi amaçlar.
Arama motoru (google) kriterlerine nasıl uyum sağlarız. Diyelim ki bir ürün yada hizmeti sunan bir web siteniz var ve doğru hedef kitleye tanıtamıyor musunuz?

 BasitSEO Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Öncelikle arama motorunun bizden istedikleri nelerdir ?
Diğer hizmet sunan rakiplerimizden farkımızı nasıl orataya koyarız ?
Arama motoru ne zaman bizim internet sitemizi doğru kitleye hizmet ve ürün tanıtımı sunmamıza izin verir.

Gelin birlik te bunları analiz edelim.

Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. hedefiniz ürün ve hizmet sunmak mı ?
Evet se, insanlara uyğun biçimde bilgi akışı sağlamalısınız. Benzersiz içeriklerle web sayfanızı güçlendiriniz. Spam yani kötü olarak adlandırılan kod ve yazı, resim ve makalelerden kaçınınız. İnternet sitenizin dolaşımı kolay olsun. Sitenizin amaçını arama motoruna tam olarak bildiriniz. Nasıl yaparız diyorsanız. Site başlığı, anahtar kelime seçimi, site açıklaması ve bunlara uygun site içeriği. bunları yapmaktan kaçınmayınız. bunlar web tasarım sitenizin omurgasını ortaya koyar. İnternet siteniz responsive yani tüm mobil ve sabil smart bilgisayarlar tarafından destekleniyor olmasına dikkat edin. Sosyal medya ağlarını verimli şekilde kullanın kendinizi tanıtın.
Bunları yaptığınız zaman daha başarılı olacaksınız emin olun

- kaynak site: http://aceksemedia.com/web-tasarim/arama-motoru-optimizasyonu-seo.html

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.