Backlink ile google'da ilk sıraya çıkmak.

06.01.2016 01:28:34
A+ A-

Biliyorsunuz google'da ilk sıraya çıkmak herkes için hayal gibi gelebilir. Aslında öyle değil. Çok sağlam bir backlink inşası yaparsanız sitenize google'da ilk sıra hayal değildir. İlk öncelikle kendinize şunu sorun, Ben hangi kelimede ilk sıraya geçeceğim? Örnek verelim "Uygulama Sitesi" şimdi linkler 2 ye ayrılır.

Dofollow link - Nofollow link

Peki biz hangisini alacağız?

Dofollow link sizi google ilk sıraya çıkmanızı değil sitenizin google arama sonuçlarına hızlı bir şekilde eklemek için yani hızlı indexlenmek için kullanılan link türüdür. Birazda olsa ilk sıraya çıkmada yardımcı olur.

Nofollow link ise sizi seçtiğiniz kelimede üst sıralara çıkarır.

Peki nasıl yapacağız?

Şahsi görüşüm azıcık dofollow abartmamak şartıyla fazla nofollow tercih ederim.

Dofollow nasıl alacağız?

site adresi

Bu üstteki kod dofollow dur. Pagerank değeri yüksek sitelerin sahibinden sayfanın en altına eklemesini söylersiniz ve ekler bu link size dofollow olarak geri döner. dediğim gibi azıcık dofollow abartmamak şartıyla nofollow

geldik en önemli kısma.. Kelimede ilk sıraya çıkmak için Nofollow kullanmaya. Bunun kodu var fakat ihtiyacınız yok ama yinede yazının en altında veririm. Şimdi yükselmek istediğimiz kelime örneğin "Uygulama Sitesi" şimdi herhangi bir kişisel blog olabilir okul blogları olabilir ziyaretçi defterleri olabilir bu sitelere giderek yorum yazma kısmında Adınız ve soyadınız kısmına yükselmek istediğiniz kelimeyi ve web sitesi bölümüne sitenizin adını yazarak yorum yazdığınızda fark edeceksiniz ki adınız ve soyadınız yazdığınız yere tıklayabiliyorsunuz bu şekilde nofollow link yapabilirsiniz ve çok güzel bir çözümdür ilk sıra için. Diğer türlüleri ise burası gibi veya forum yerleri gibi Örneğin buraya bir yazı yazalım ve yazıya link verelim. Webmaster Forumu bakın direk site adresi yazmadım. Yazıyı yazdım yazdığım yazıyı yani yükselmek istediğim kelimeyi seçtim ve o kelimeye url ekledim. Buda size nofollow link olarak dönecektir yani yükselmek istediğiniz kelimelerde bu şekilde yükselebilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.webmasterteknik.com/acemi-webmaster/69-dofollow-link-kodu-ve-nofollow-link-kodu.htmlYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.