Batı domuz yediği için mi ileri?

26.01.2016 09:27:50
A+ A-

Müslümanlar domuz eti yememelerine değişik gerekçeler gösterirler ki bunlardan en birincisi 'Haram' sayılmasıdır. İkinci neden ise şimdilerde inkar edilse de 1400 yıldır ileri sürülmüş neden olan 'Domuzların eşlerini kıskanmaması' savıdır. Üçüncü neden ise domuzların geviş getirmemesi imiş. Bilimsel görünüm verilmiş dördüncü bir neden daha ileri sürüldü son zamanlarda: 'Domuzlarda tenya var'mış; beşinci neden ise 'Domuzlar pis'miş.
 
Birinci nedene savunma oldukça basittir: Haram ise Allah neden yaratsın? Üstelik de 'haram' yapanları cezalandırıyor iken?
 
İkinci nedene de savunma oldukça kolay: Yumurta yiyoruz, tavuk eti yiyoruz diye gıdaklıyor muyuz?
 
Üçüncü nedene karşı savunma da çok kolay: Tavuklar, balıklar, keklikler, sülünler, bıldırcınlar da geviş getirmiyor ancak yiyorlar.
 
Dördüncü nedene de savunma çok kolay: Düdüklüde iyi derecede, iyi süre pişirirsen bir sorun kalmaz. Yine de tenya olmuşsan doktora gidersin, tenya düşürme ilaçı(ilacı) verir yani üzümün çöpü var diye üzüm yemiyor muyuz?
 
Beşinci nedene de savunma çok kolay: Tavuklar da ne bulurlarsa yiyorlar; insan pisliği ve fare leşi dahil. Bu arada; balları çok sevilen arılar da insan pisliği ve hayvan leşi dahil herşeye konup nasiplenmeye çalışıyorlar bilesiniz.
 
Bence bu konuda daha da ilginç bir olasılık, durum var: Acaba Batı domuz eti yediği için mi ileri?
 
Neden?
 
Çünkü koyun, dana, inek gibi hayvanlar bir işi baştan sağma yapıp sonra da aynı işi en az iki kere yapacak kadar geriler yani yiyorlar, sonra dönüp bir daha geviş getiriyorlar aynı şeyi oysa domuz geviş getirmiyor yani işi daha baştan sağlam, bilimsel tutuyor ve daha baştan doğru düzgün yiyor yediğini ve aynı işi bir daha yapmak zorunda kalmıyor ve herşeyden önce zamandan kazanıyor.
 
Bizde bir işi ancak iki kezde(seferde) başarabilene ne denir bilirsiniz.
 
Yani belki domuzdan insana dikkat ve düzenlilik yani bilimin en önemli iki şeyini geçiren, getiren genler vardır?
 
Bu arada her domuz bildiğimiz gibi değil; bazı domuzlar kanarya gibi o kadar güzel tüylüler, öyle güzel renkliler ki süs hayvanı diye bile beslenebilirler.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 26.1.16/09.25