Bebek emziği icadım

26.05.2015 09:33:42
A+ A-

Felsefe, bilim, teknoloji ve dil dünyasında, rastlantılar olmadan olmaz. Gerçekte evren, doğa, dünya da rastlantı üzerine kuruludur, rastlantı temellidir yani rastlantı olmasaydı hiçbirşey olmazdı ve bir işe, sonuça(sonuca) dömüşmeyen hiçbir rastlantı olmaz yani rastlantı demek gerçekte 'beklenilen, umulan, istenilen, olması gereken' şey demektir.
 
Bu bağlamdan olarak felsefe de, bilim de, teknoloji de, din de, toplumlar da, uygarlık da, insanlık da çok yararlanıyor rastlantıdan ben de.
 
Durduk yerde bana bir rastlantı olarak gelen ancak insanlık ve bebekler için iyi, güzel, hoş ve öte yandan da zorunlu olan birşey oldu bu emzik türü.
 
Bu emzik bildiğimiz emziklerden değil; tansiyon aletinin pompası gibi biçimli ve esnek, yumuşak ve bir ucunda da annenin gerçek meme uçuna(ucuna) biçim olarak benzeyen, delikli bir uç var ve bebeğin elleriyle kolayca tutabileceği, kavrayabileceği biçimde ve içi de boş ve süt ya da sıvı doldurulabilir biçimde ve içi de görünür yani şeffaf ve meme olmayan öteki uçundan sağlam düzenekli bir kapaklı yerden içine istenilen sıvı konulabiliyor ve böylece bebek hem emzik hem de örneğin süt emebiliyor. Bu emzik ortasından bir pasolu düzeneğe de sahiptir ve böylece açılıp içine mama da konulabilir ve kalan mama da, artıklar da kolayca temizlenebilir(arıtılabilir) ve emme yeri kapaklı ve emzik de bağlanabilir, takılabilir özellikte.
 
İnternette bakdım(baktım) ve benzeri bir emzik göremedim dolayısıyla bu emziğin patent hakkı bana aittir ve geliri de sokaklarda yatıpkalkan(yatıpkalkan), kendine bakamayacak sağlıksızlıkta olan kimsesiz kişilerin ve ailelerinin bakmak istemediği yaşlıların ve özürlülerin hayatları için kuracağım bir vakıfa ait olacaktır. 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz dinsiz, yerli üretim Bir türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 26.5.15/09.26