Bebek ve yatalak altı temizlemek için icadım

01.03.2016 12:36:42
A+ A-

Şu iki şeyi hep derim:
1- İcat demek ille de cihaz icadı demek değildir; yöntem, biçim, düşünce, kuram sunumu ya da üretimidir de.
2- Felsefe demek Avrupalı felsefecilerin, düşünürlerin(filozofların) borazanlığını yapmak değil insanın ve insanlığın soyut ve somut sorunlarına çözüm üretmektir.
 
Kimisi kadayıfa dondurma katdı(kattı) diye patent aladursun; biz yani Avrupa ya da Batı ya da Yabancı borazanı olmayan gerçek felsefeciler de felsefe yani insan ve insanlık adına, daha önemli sorunlara çözüm üretmek için uğraşırız.
 
Felçliler konusunda daha önce bir giysi icadı kuramımı yazmışdım(yazmıştım). Şimdi de bebek ve yatalak altı temizlemek için bir icat kuramımı yazacağım.
 
Bu icat kuşkusuz ki bebek ve yatalak altı temizlemeyi ortadan kaldırmıyor ancak en azından biraz zevkli duruma getirebiliyor.
 
Bebek katı dışkısı ve özellikle yetişkin ve özellikle de yaşlı yatalak katı dışkısı temizlemek gerçekten oldukça iğrenç, tiksinti verici olabilir. Bu işi parayla yapanlar neyse de parasız yapanlar için durum pek de teşvik edici değildir.
 
Bu icadım bir başlık. Kulaklarından istenilen türde müzik, burunundan(burnundan) mis gibi gül kokusu ya da türlü çiçekler ya da türlü parfümler kokusu veriyor; gözler ise dışkıyı dışkı olarak değil bir gül ya da çiçek bahçesi olarak görüyor. Kuşkusuz ki müzik bölümünü bir müzik sunucu çiple, koku bölümünü de türlü koku doldurulabilen bir küçük hazne(depocuk) ile çözümlemek olanaklı ki elektıronik(elektronik) koku üretilinceye kadar. Görüntü bölümü içinse bir Lcd ekrana, bir çipe ve yazılıma gerek var. Görüntü bölümü katı dışkı olan alanı bir gül ya da çiçek bahçesi olarak gösterir ya da bir kuş sürüsü ya da başka birşey olarak gösterebilir; ve alan temiz görününceye yani güller ya da çiçekler ya da ilgili şeyler yok oluncaya kadar temizleme işlemi sürer.
 
Jules Verne de önce aya gidip sonra 'Aya yolculuk'u yazmadı. Bu işler böyle olur.
 
Bence çörek börek, tatlı, döner, kebap gibi şeyler için patent peşinde koşturmak yerine insana ve insanlığa daha yararlı, daha zorunlu şeyler peşinde koşsanız hem sizin için hem halkınız için hem insanlık hem ülkeniz için daha iyi olur. Felsefe olarak da yabancı borazanlığı yapmayı bırakın, kendiniz üretin.
 
Bu icadım için de patent hakkı istemiyorum; özellikle yüz ekşitilerek, yüz burkularak altları temizlenen, yetişkin, o garip, zavallı, bir zamanların gökte uçan kartalları insanlar bir an önce yararlansınlar diyorum.
 
Bebeklere ve yatalaklara hediyem ve hatıram olsun.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 29.2.16/14.49