Bilgi füzyon topluluğu

03.04.2015 18:40:33
A+ A-

bft: bilgi füzyon topluluğu

Füzyon (Kaynaşma/tepkime): Etkisiz hafif iki çekirdeğin parçalanmanın tersine, birleştirilerek daha ağır (etkili) bir çekirdek oluşturması ve bu şekilde açığa çıkan yüksek enerjili bağ enerjisinden yararlanılması.

Nükleer fizik ve (temsili) düşünce, bilgi dünyasında bu çekirdekler (kalıp bilgi ve düşünceler) içlerinde var olan pozitif yükler (ego) nedeniyle birbirlerine yaklaştırmak istenildiklerinde doğaları gereği büyük bir güçle birbirlerini iterler. Yüksek bir enerji elde edebilmek ve bu işi başarabilmek için iki çekirdeğin birbirine yaklaşmasını ve aradaki itme kuvvetini ortadan kaldırabilecek büyük bir kuvvet gerekmektedir. Bunu füzyon sağlar.

bft, çözüme dönük bu yüksek enerjiyi kazanmak için bir araya gelmiş karşıt/farklı/açık/dikey ve yatay düşünebilen kişilerin oluşturduğu gönüllü bir çalışma (kaynaşma) grubudur.

Bilgi füzyon topluluğu bft, ele alınan problemin çözümü için bu kaynaşmayı düşünce ve bilgi düzeyinde oluşturmayı amaçlar. Bunu, benzer düşüncelerin sonuç almaya yetmeyen ılıman düşük enerjisini karşıt ve farklı düşüncelerle tepkimeye (füzyona) sokarak; yüksek enerji ortamında öngörülemez, zengin ve şaşırtıcı kısa ve basit çözüm yollarını ortaya çıkararak başarır.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.