Bilgisayar ve telefonları sıfırlamak için uygulamanız gereken 5 öneri

17.04.2015 20:57:07
A+ A-

Sevgili Radikal blog yazarları ve paylaşılan linklerden ya da arama motorları sayesinde, yolu bu sayfaya düşen değerli okuyucular;

Türkiye'de internet kullanan herkese faydası olacağını düşündüğüm, bazılarınca önemsiz gibi görülebilecek, basit ama etkili bi'şeyler paylaşmak istiyorum. 

Yazının sebebi; Az önce bir link kısaltma sitesi olan, ( Bitly ) sitesinin mahkeme kararıyla engellendiğini okudum.

Yazının konusu; Bilgisayar, cep telefonu gibi internet erişimi için kullandığımız cihazlar ve bu cihazlar ile paylaşımda bulunduğumuz, blog, sosyal medya siteleri vb. için temizlik yaparak, bir nevi format atıp, iletişim ağlarını sıfırlamak.

Tamamen ücretsiz sunduğum bu tavsiyeler için, teşekkür etmenize gerek yok ama mutlaka uygulamanızı tavsiye ederim.

1. İktidar partisi resmi sitesine bir kaç kez tıklayalım. 

2. Cumhurbaşkanlığı resmi sitesine bir kaç kez tıklayalım.

3Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi sitesine bir kaç kez tıklayalım.

4. Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde, bir iki kez (güzel) tweetler paylaşalım. Hatta, tweetlere isimleride ekleyelim. Sık sık kedi, tavşan, sincap, doğa, çiçek resimleri paylaşalım.

5. Paylaşmlarımızda; ülkemizin, yöneticilerimizin, insanlarımızın ne kadar mükemmel olduğundan bahsedelim. Bolluktan, bereketten bahsetmeyi de unutmayalım. Yalandan kim ölmüş! 

Güvenli internet için bu uygulamaları haftada bir, olmadı ayda en az bir defa yapmak, her internet kullanıcısına gereklidir.

Tüm bunları yaptıktan sonra, bilgisayarlarınız belki uçuş hızına erişmez ama akşam evinize rahat girer, sabah da güvenle evinizden çıkabilirsiniz. 

Sansürle yaşamak, yaşamaya alışıp, yeni çözümler bulmak adına bu saçmalamam için, herkesten özür diliyorum. Bu yazı saçma olabilir ama link kısaltma sitesini sansürlemek kadar saçma değil. 

NOT... Şuan; "Link kısaltma sitesinin yanlışlıkla kapatıldığı" haberleri var. Yok, yok sinirlenmeyeceğim.

Cevdet Aykan Demir

Aşağıdaki linkin güvenli internetle ilgisi yok, yine ben varım.

 


YORUMLAR

Hemen 1 puan, hiç hoş değil -

Yazı yayınlanır yayınlanmaz hemen 1 puan basmak hiç hoş değil sevgili blog yazarı arkadaşım. Ha 1 puan basarak mutlu olup hırs alacaksan diğer hesaplarından da bas. Puan yerine yorum yapsan daha iyiydi. Yine de teşekkür eder klavyenle sana mutluluklar dilerim.

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.