Bir astronotun sosyal medya maceraları

05.02.2014 13:41:34
A+ A-

Karen Nyberg. NASA'nın Pinterest'i kullanan ilk kadın astronotu. Kendisi sosyal medya bağımlısı bir astronot. Bugün size uzaydan sosyal medya üzerinde herhangi bir şey paylaşmanın ne kadar zor olduğunu anlatacağım ama önce bahsi geçen Pinterest'i biraz inceleyelim.
 
Pinterest kadın nüfusunun en yoğun olduğu sosyal ağ. Yemek tariflerinden, seyahat fikirlerine birçok paylaşımın yapıldığı network, moda dünyasının da ilgi odağı olmuş durumda. Pinterest'in kadınlar üzerindeki etkisi öyle ki, onlara uzaydan bile pin attırabiliyor. Nasa'nın kadın astronotlarından Karen Nyberg uzaya çıkmadan önce de Pinterest'i kullananlardandı. Pinterest'i kullanmayı o kadar seviyordu ki uzaya çıkması bile onu durduramadı. Tabi bir uzay istasyonundan bunu yapmak  biraz zor oldu. Uzaydan tweet veya pin atmak birkaç basamaktan oluşan bir süreç. Karen bu süreci şöyle özetliyor:
 
"Öncelikle fotoğrafı çektikten sonra, kameranın içindeki kartı çıkarmak zorundasınız. Hafıza kartını uzay istasyonu içinde bulunan ve yerel alan ağında çalışan bir bilgisayara bağlayıp çektiğiniz fotoğrafı .jpeg formatına dönüştürüyorsunuz. Sonrasında fotoğrafı NASA on-board mailinden, kişisel mailinize yollayıp, internet bağlantısı için uzaktan erişimle dünyadaki bilgisayarınıza bağlanıyorsunuz. Evet, artık çekmiş olduğunuz fotoğrafı dünya üzerinde bulunan bilgisayarınızdan sosyal hesaplarınız üzerinde paylaşabilirsiniz."
 
Eğer yetmez diyorsanız Karen'in uzay maceralarını buradan da takip edebilirsiniz. Son olarak bu çılgın astronotun uzayda nasıl saç yıkandığını anlattığı videosuyla sizi baş başa bırakıyorum.  
 
daha fazlası için: http://asmcreatives.com/bir-astronotun-sosyal-medya-maceralari/