Bira tutan robot teknolojisi

28.02.2015 13:19:19
A+ A-

İşte geleceğimiz, bara gittiniz ve bir baktınız masalar yok çünkü masaya ihtiyaç da yok ve artık biranızı koyabileceğiniz sabit altlığıyla birlikte teknolojinin son ürünü olan taşınabilir robotlar hizmetinizde.

                                     

Çok güldüm ve sizlerle de paylaşmak istedim, bir bilim adamı üşenmemiş, çalışmış didinmiş gördüğünüz teknolojinin yazılımını gerçek kılmış. 

Aslında konu 'Teknoloji her zaman iyi midir?' sorusu ve cevabıysa maalesef çelişkilerle dolu. Mesela bu örnekten yola çıkarsak, gerçekten de ilk bakışta komik ve anlamsız gibi gözüken bu teknolojinin aslında büyük yatırımlar yapılan bir ileri silah teknolojisinin prototipi olduğunu söylememiz gerekiyor. 

Süper asker ya da bir sonraki basamakları olan Cyborg ve robot asker teknoljilerinde savaş esnasında, hareket gerektiren durumlarda mükemmele yakın hedef sabitleme, etkili silah kullanımının basit bir versiyonu.

                                              cyborg ile ilgili görsel sonucu

Tıpkı sarı boya olarak bulunan TNT patlayıcısı, tarım ilacı olarak üretilen Sarin, kaynaksız enerji için geliştirilen Nükleer füzyondan üretilen bombalar, vucütta kanamayı durdurmak için ilaç olarak üretilen Ecstacy hapları ve diğer birçok örneklerde olduğu gibi. 

Başka bir yazımızda belirttiğimiz gibi, Tip 0 katagorisindeki medeniyetimizi Tip 1 'e taşıyabilmek için 100 yıllık bir süre daha gerekli, tabii kendimizi yok etmemeyi başarabilirsek.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.