Blog dünyası ve blog sayfalarının önemi

25.11.2014 03:03:55
A+ A-

Kurumsal tanıtım siteleri ve e-ticaret sitelerinden farklı olarak kişilerin günlük olayları ve insanlarla sosyal ortamda paylaşmak istedikleri içerikleri barındırdıkları web sayfalarıdır. Kurumsal sitelerden farkı, kurumsal bir nitelik taşımaması ve paylaşılan makale ve diğer içerik türlerine yorum yapılabilmesidir. Blog platformları günümüzde çok fazla sayıda insanın ziyaret etmektedir.
Bloglar siteleri, kişisel yada firmaların güncel haber ve tanıtım yapmak içinde kullanılabilmektedir. Sade ve temiz tasarımlara sahip olan blog sayfaları, insanların kendilerini ifade edebilmesi blogları vazgeçilmez bir iletişim noktası haline getirmiştir.
Kurumsal tanıtım ve bilinirliğini arttırmak isteyen firmalar ve kurumlar tarafından da sık kullanılan blog sayfaları, her ne kadar kişisel paylaşım ortamı olduğu bilsek te kurumsal tanıtıma ihtiyacını karşılamak isteyen firmalar tarafından da tercih edilmektedir.
Kurumsal kimliğe sahip olan firmaları yine aynı şekilde kurumsal sitelerinde olduğu gibi blog sayfalarında da firma profile ne uygun grafik, video makale tarzı içerikler ve arayüzler kullanabilmektedir. Özel web tasarım çalışmalarını entegre edebilmektedirler. Blog sitelerinin avantajları bunlarla da sınırlı değildir.

Blog kullanıcılarına sunduğu avantajları ve faydaları
Blog kullanımı sizlerin prestijini artıracaktır.
Reklamlardan maddi gelir etmenize imkan sağlar.
Web ortamında bilinirliğinizi arttırır.
Özel yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olur.
Paylaşımlarınız sayesinde doğru bilgi için tartışma imkanı sunar.

Kayna internet sitesi : http://aceksemedia.com/web-tasarim/blog-web-sitesi.htmlYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.