Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

24.12.2014 17:38:14
A+ A-

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook artık insanların hayatının vazgeçilmez bir unsuru halini aldı. Fakat her konuda olduğu gibi Facebook'ta da zaman zaman sorunlar yaşanabilmekte hatta bazen Facebook hesabı çalınabilmektedir.

Peki, çalınan Facebook hesabı geri alınabilir mi? Eğer alınabilirse çalınan Facebook hesabını geri alma işlemi nasıl yapılır?

Aslında Facebook hesabı kullanıcılarının hesaplarını korumak adına bir takım önlemler alarak hesaplarının çalınmasını önleyebilirler. Bu önlemlerin en başında doğru şifreleme gelmektedir. Şifre kısa olmamalı, rakam ve harfleri bir arada bulundurmalıdır. Büyük ve küçük harflerin ya da noktalama işaretlerinin bir arada kullanılmasına da özen gösterilmelidir.

Bunun dışında telefon numaranızı Facebook'a kaydederek, bilinmeyen bir tarayıcıdan Facebook hesabınıza erişilmeye çalışıldığında telefonunuza, aynı bankaların internet şubelerinde olduğu gibi bir doğrulama kodu gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kötü niyetli kişiler mail ve şifrenizi öğrense dahi hesabınıza giriş yapamazlar. Fakat tüm önlemlere rağmen yine de hesapları çalınanların yapması gereken bazı işlemler vardır.

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.