Cep Telefonları Masaüstü Bilgisayarları Geçti

09.05.2015 10:42:12
A+ A-

Cep Telefonları Masaüstü Bilgisayarları Geçti

googlede yapılan son analizlere göre  cep telefonları   masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kullanıldığı tespit edildi.   Buda demek oluyorki mobil uyumlu web sitesi en çok tutulan siteler arasında olmasıdır.

Sektörde bir çok cep telefonunu web tarama cihazı olarak tercih etmiş.  artan internet hızları ile birleştiğinde akıllı telefon kullanıcılarının büyüme hızı  oldukça fazladır.

 

Mobil Seo
Mobil Cihazların Kullanımı Arttı

fazla zaman mobil kullanım artış

Softbilişim ve Seodestek.net firmalarının yaptığı araştırmalar sonucunda cihazlar arasında ABD'de arama sorgularının görece hacmine bildirilen geçmişte var. O web aramaları yaklaşık yüzde 29 (sırasıyla 12.6 ve 5,9 milyar aramalar) neredeyse iki katı olan akıllı telefonlarda aramaların sayısı ile, bir cep telefonu ya da tablet cihaz ya tabletlere o yapılmış 2014 yılının dördüncü çeyreğinde bildirildi.

Etkileri

Google yeni Mobil Dostu algoritma yayımlandı neden akıllı online arama yapmak için artık tercih cihaz olduğu aşikar olmak sayesinde her zamankinden daha açıktır. Google cep telefonu kullanıcıları bir araya geldi değilse, onları başka yerde aradıkları ne arıyor neden olabilir beklentileri var olduğunu anlıyoruz. Kullanıcılar web siteleri, duyarlı, kolayca navigatible ve hızlı yükleme olmasını bekliyoruz.

Bu hızla gelişen trendi ayak uydurmak için, pazarlamacılar gerekir:

  • Mobil cihaz kullanıcıları için web sitelerini optimize ve sadece Google'ın gözünde kişinin web mobil dostu hale ama cep telefonu kullanıcıları web sitenizin mobil versiyonu kendi tecrübesi ile memnun olmasını sağlamak.
  • Çapraz cihaz dönüşümleri kendi dönüşüm huni nasıl etkileyeceğini anlayın. Bazı kullanıcılar kendi mobil cihaz üzerinden araştırma, ancak daha sonra bir satın alma yapmadan önce daha fazla araştırma için masaüstü bilgisayara geçecektir.
  • Mobil Apps içinde reklam artan önemini tanıyın
Mobil Uyumlu Web Site

 

Kaynak : http://seodestek.net/cep-telefonlari-masaustu-bilgisayarlari-gecti/

SeoDestek.Net EkibiYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.