Cep telefonlarına mızıka, piyano, mikroskop konulması önerim

28.12.2015 13:36:03
A+ A-

Tuhaf ki dünyada borsalar yani hisse senedi, petrol, altın gibi borsalar yolun sonlarına geldiklerinde teknolojiler de zurnanın son deliğine geliyorlar gibiler. Ancak bu durumlar yepyeni teknolojilerin pusuda beklemeleri anlamına da gelebilir örneğin katlanıp cebe girebilen bilgisayar gibi. Ancak kuşkusuz ki araçlar amaçlarla, amaçlar da kişilikle ilgilidir.
 
Örneğin taşınabilir bilgisayar hem notebook hem de tablet denilen bilgisayar türüne geldi pinekledi; aman ne büyük icat; yani bunlara balon bağlayıp gökyüzüne salıp hava durumunu ölçsen bundan daha iyi icat olurdu bence.
 
Ben yine de cep telefonu üreticisilerine(üreticilerine) biraz akıl vermeye çalışayım: cep telefonlarına ağız mızıkası, sayısal piyano ve sayısal(dijital, digital) mikroskop koymak.
 
Dedim ya; araçlar amaçlarla, amaçlar da kişilikle ilgilidir yani sanatla, bilimle ilgisi olmayanların da amaçlarında böyle şeyler olmayacaktır.
 
Ah ulan devlet; ne ana oldun ne baba; bari alim olsaydın da milletin elinden tutup felsefeye, bilime, teknolojiye götürseydin; düzene çömez olmak yerine.
 
Arşimed demiş ya 'Bana bir kaldıraç verin dünyayı yerinden oynatayım' diye; bana da doğrudüzgün(doğru düzgün) bir devlet verin, insanlığı yerinden oynatayım.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 28.12.15/13.35