Çözüm Osmanlı değil felsefe ve bilim

24.02.2015 10:52:32
A+ A-

Osmanlı'yı çözüm görmek barbarlığı, zulümü, adaletsizliği, vicdansızlığı, fetih adı altında işgalciliği çözüm görmektir; öyleyse cinayete, tecavüze karşı olmanın ne anlamı kalır? Yani insanlar bunları yapınca kötü de padişahlar, kırallar(krallar) yapınca mı iyi, hak, doğru, yararlı? bu bir hem mantıksal hem de şizofrenisel bir tutarsızlıktır. cinayet, tecavüz ne kadar kötü, yanlış, çirkin ise bunları yapan padişahlığı savunmak da aynı derecede yanlış, kötü, çirkindir. 
 
Bir yandan insanları öldürenlere, insanlara tecavüz edenlere karşı çıkıp öte yandan da öz annesini, öz babasını, öz kardeşini, eşini, öz çocuklarını, öz torunlarını bile öldürtmekten çekinmeyen padişahları, padişahlığı savunmak ancak normallik postu altında şizofrenidir, deliliktir. Oysa cinayet, tecavüz temel olarak delilik iken bunlara çözüm olarak başka bir deliliği savunmak da nedir?
 
Bence Osmanlı'yı savunanların seçme ve seçilme hakları olmamalı çünkü bu yalnızca bir demokrasi sorunu değil akıl ruh sağlığı sorunudur da.
 
Demiyorlar ki, diyemiyorlar ki çözüm felsefedir, bilimdir, ekonomiden adil pay almaktır, ekonominin kamulaştırılmasıdır, demokrasidir, insan haklarıdır, bilimsel eğitimdir, insanca hayattır, uygarlıktır. Onların diyebildikleri, diyebilecekleri tek şey asmak kesmek, öldürmektir çünkü hem cahil, hem nefs kölesi hem de zalimdirler. Osmanlı'yı, padişahları savunanlara; Nazileri, Hitler'i, faşizimi(faşizmi) savunanlara yapılan muamele yapılmalıdır yani toplumdan, insanlıktan soyutlanmalıdırlar, dışlanmalıdırlar ve psikolojik(psikolojik) destek verilmelidir. Bunları savunanlar dinli de, dinsiz de, üniversite mezunu da olamazlar.
 
Laf başı geldi mi 'bizim dinimiz insanlık dinidir, sevgi dinidir' derler, bir yandan da zulümün şahını, kıralını savunurlar. Bu yalnızca mantıksal bir çelişki değil şizofrenisel bir çelişkidir de. Toplum, demokrasi ve hayat bunları dışlamalıdır.
 
Deliliğin de bir sınırı var; yeter artık, yeter.
 
Yahu Osmanlı'ya kalsa Osmanlı şimdi elinde tablet bilgisayarlarla, notebooklarla internetde uçuyor olurdu. 
 
Bu ülkede pısikologlar(psikologlar) ne iş yapıyorlar?
 
Osmanlı'yı, padişahlığı, zulümü, vahşeti savunmak şizofrenidir ey pısikologlar neredesiniz? Ne işe yarıyorsunuz siz, Frued'un saçmalıklarını ezberlemekten başka? Neredesiniz ey ruhbilimciler yoksa siz de pısikolojik destek almaya mı gitdiniz(gittiniz)? Demokrasi demek, ülke demek akıl ve ruh sağlığı da demektir, neredesiniz siz?
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 24.2.15/10.47