Dijital oyuncular okullu oluyor

19.06.2015 10:17:01
A+ A-

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile dijital oyunlar en fazla tüketilen ürünler olmaya başlamış ve 2015 verilerine göre markette sinema sektöründen daha fazla pay almıştır. Dijital Oyun Tasarımı alanında ülkemizde önemli bir insan kaynağı ihtiyacı olduğunu tespit eden İpek Üniversitesi Türkiye'nin ilk Dijital Oyun Tasarımı bölümünü açmış olup, ilk öğrencileri 2015-2016 öğretim yılında eğitime başlayacaktır.

Dijital Oyun Tasarımı bölüm başkanı Doç. Dr. Ersin Elbaşı oyunlara sadece eğlence sektöründe değil savunma, eğitim, sağlık, kültür ve güvenlik sektörlerinde her geçen gün ihtiyacın arttığını söyledi. Üniversite içerisinde kurdukları dijital oyun stüdyosunda Adem,  3B kampüs ve strateji oyunlarını Unreal Engine motorunu kullanarak tasarlayan İpek Üniversitesinin bu ürünlerine Android store'lardan da ulaşılabilmektedir.

Bu programa dahil olan öğrencilerin zorunlu ve seçmeli derslerinin yanında 4. Sınıfta oyun animasyon ve yazılım projeleri geliştirmeleri beklenmektedir. Öğrenciler teorik bilgileri İpek Üniversitesi oyun stüdyosunda ürün haline getirebileceklerini söyleyen Doç. Dr. Ersin Elbaşı öğrencilerin hem Üniversite stüdyosunda hem de oyun firmalarında staj yapma imkanları olacağını belirtti.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.