Dünyanın iç ortası boşalabilir kuramım

12.01.2016 11:34:05
A+ A-

Bir olasılık kuramı olarak öne sürüyorum ki dünyanın iç ortası birgün boşabilir yani dünyanın iç ortasında birgün gaz dolu bir küremsi varlık oluşabilir.
 
Bir kestaneyi suda ıslatıp fırında kavuralım ve sonra soğumaya bırakalım; bir süre sonra kestane taş gibi olacaktır ve kestaneyi açtığımızda içinde, ortasında hava dolu bir boşluk göreceğiz oysa kestane çiğken de, yeni pişmiş olduğunda da o boşluk yoktu.
 
Kestanenin kabuğunu soğumuş dünya kabuğu olarak düşünebiliriz ve kestanenin yapısındaki gazların dışarı çıkıp havaya karışmaması için hiçbir neden yoktur yani dünyanın yanardağlarla gaz yitirmesi iç ortasında bir gaz kütlesi oluşmasını önlemez.
 
Dünyanın iç ortasında boşluk oluşurken dünyanın dışa doğru genişlemesi de sorunlu olabilir. Ve dünyanın içi de dışı gibi soğuduğunda dünya biçim olarak artık öylece kalacaktır.
 
Bunun oluşması için dünyanın ortasının, içinin soğuması gerekir ki belki bu milyarlarca, belki tırilyonlarca(trilyonlarca) yıl sonra olacak yani bu durum yalnızca kuramsal olarak kalacak büyük olasılıkla.
 
Bunun sonuçunda(sonucunda) depremler artabilecek ve kıtalar birbirlerinden daha çok ayrılabilecek, yeni kıtalar bile oluşabilecek ve heryer lav gölü olabilecektir ve dünyada hayat(yaşam) bitebilecektir.
 
Belki dünyanın iç ortasında bir gaz dolu boşluk küresi çoktan oluşmaya başlamıştır.
 
Dediğim gibi bu bir olasılık kuramıdır.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 12.1.16/11.27