E-Ticaret Siteleri İçin SEO Teknikleri

27.05.2015 00:03:21
A+ A-

İnternet üzerinden yapılan alışveriş hacmi her geçen gün büyüyor ve firmalar sanal dünyada da var olmak istiyorsa, bildikleri pazarlama tekniklerinin dışında dijital pazarlama tekniklerine de odaklanması gerekiyor. Klasik satışları iyi düzeyde olan ancak internet üzerinden satış yapmakta sıkıntı çeken bir çok işletme biliyoruz. 

İnternette var olmak istiyorsak öncelikle Google sıralamamızın iyi olması gerekiyor. Google'da iyi yer edemeyen bir site ne kadar güzel tasarım ve yazılıma sahip olsada, firma ne kadar uygun kampanyalar sunsada, kullanıcıya ulaşamdıktan sonra hiç bir işe yaramıyor. Google sıralamalarında iyi yer tutmak için iki yöntem var. Biri ücretli olan Adwords ile sitenizin Google'da ücret karşılığı, reklam alanında yayınlanması, ikincisi ise doğal arama sonuçlarında sitenizin sıralanması. Bu yazımızda ikinci bölümden, yani doğal arama sonuçlarından bahsedeceğiz. Sitemizi doğal arama sonuçlarında yükseltmek istiyorsak SEO yaptırmamız gerekiyor. SEO Nedir? SEO İngilizce açılımıyla "Search Engine Optimization" yani Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Kısaca sitenizin Google sıralamalarında üst sıralara yerleşmesi için yapılan çalışmaların tamamına denir. 

Profesyonel SEO Danışmanı

E-Ticaret siteleri için SEO çalışması yapılacaksa mutlaka profesyonel bir SEO danışmanı ile anlaşılması gerekir. SEO çalışmaları şakaya gelmez. Büyük yatırımlar ve emekle oluşturduğunuz e-ticaret siteniz, yapacağınız yanlış bir SEO çalışması ile geri dönüşü olmayan bir duruma düşebilir. SEO danışmanları tecrübeleri ile sitenizi hak ettiği yere taşıyacaktır. 

 

Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılması, düzenli içerik paylaşımı, kullanıcıların dikkat ettiği bir husus. Kullanıcı gözünde kurumsal bir görüntü bırakmak ve Google'ın gözüne girmek istiyorsanız, sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmalısınız. 

Özgün Ürün Açıklamaları

Bir çok e-ticaret sitesi ürünler için aynı açıklamaları sitelerine ekler. Google bu kopyala yapıştır yazıları kopya içerik olarak değerlendirir ve sitenizi arka sayfalara atar. Google'da var olmak istiyorsanız, ürün açıklamalarını özgün şekilde hazırlamalısınız. Google veritabanına sunacağınız yeni ve özgün bilgiler sıralamanızı yükseltecektir. 

E-ticaret siteleri için SEO önerilerimiz devam edecek. Yazımız şimdilik bu kadar. 

Kaynak: http://www.dopingseo.com/e-ticaret-siteleri-icin-seo.html

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.