E-Ticaret ve Seo

01.05.2015 10:43:15
A+ A-

E-Ticaret Siteleri ve SEO

Bir E-ticaret sitesinin beklenen hizmeti sürdürebilmesi ve kazancı sağlaması için web sayfasının kullanıcı trafiğinin fazla olması gerekmektedir. Bu durumun gerçekleşmesi için kullanıcıların bu e-ticaret sitesinin varlığından haberdar olması gerekir, ardından web sayfasına güvenmesi ve sonraki aşamada alış-verişe başlanır. Güven burada kilit noktadır ki kullanıcılar bu güveni büyük ölçüde Google'dan alıyor. Eğer Google sitenizi ilk sayfada üst sıralarda çıkartır ise kullanıcılar sitenize giriyor ve web sayfa trafiğiniz artıyor. Trafiğin artması demek alış-verişinde artması demek. Seo bu işin hangi aşamasında devreye giriyor? HER AŞAMASINDA. Sitenizin görselinden, reklamına, pazarlamasına, Google arama motorunun ilk sayfasında çıkmasına kadar her konuda sizlere yardımcı olan Seo, aslında sizin en güvenilir gizli pazarlamacınızdır.

İngiltere ve ABD'de listelerin birinci sırasında olmak aslında Dünya'da birinci olmak demektir. Google her zaman listenin en başında yer alıyor. Arama Motorları arasında en fazla tıklanan ve güvenilen site olan Google'ın bu başarısının arkasında, kullanıcılarının aradıkları şeylere en mükemmel ve hızlı cevabı sunabilmesi yatmaktadır. Bizler Soft Bilişim olarak, Google ile ortak çalışmamızda Kurumsal Seo Danışmanlığımızı en profesyonel şekilde yapmaktayız. Seo hizmeti sayesinde siteniz başta Google arama motorunda, Yahoo, Bing vb. arama motorlarının hepsinde en üst sitelerde yer alacak ve kullanıcı trafiğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Seo hizmeti almaya başladığınızdan 15 gün içerisinde farkı görecek ve ilerleyen zamanlarda web sayfanız kalıcı olarak üst sıralarda yerini tutacaktır. Ve bu size kalıcı müşteriler sunacak, belirli bit kitleye hitap etmeye hali hazırda başladığınızı göreceksiniz.

Google nasıl bize bu kadar güveniyor?

Google'ın hızlı ve güvenli arama motoru olmasının en büyük sebebi hız ve güvendir. Google, web sayfalarında tıklanan anahtar kelimelere, arama çubuğuna yazılan anahtar kelimelerde yorumlar ve algoritmasına buna göre değiştirir. Böylelikle istenilen sonucu en hızlı şekilde önünüze koyar. Soft Bilişim Kurumsal Seo Danışmanlığı olarak bizler, bu anahtar kelimelere kaliteli sayfalara indexler, sizin sayfanızın yapısını tamamiyle Google'un istediği şekle getirir ve maksimum hızı elde ederiz. Bu iş tamamiyle sitenizin Google yapı birimine uygun olmasından geçmektedir. Kritik kelimeler, en yoğun kullanıcı trafiği, maksimum cevap sizin sitenizde bulunduğu sürece kullanıcılar Google'a, Google'da size güvenir. Bu döngü sizin daha fazla kazanç elde etmenizi ve kalitenizin her geçen gün artmasına olanak sağlar.

Günler geçtikçe hayatımızdaki her şey basite indirgeleniyor. Alış-veriş, aktiviteler, moda, gıda vb. Dünya daha hızlı dönmek için elinden geleni yapıyor. Bu hıza ayak uyduramayanlar batıyor, uydurabilenler ise kazanıyor. Amaç profesyonel hizmeti her sektöre yaymak. Kullanıcılar gittikçe daha bilinçli hale gelmektedir ve bunun karşılığında profesyonel hizmet veren şirketlerle çalışmayı tercih etmektedirler. Seo, sizlere profesyonel olma yolunda rehberlik hizmet vermeyi sunuyor!

Seo'da mantık işler?

                Arama motorlarının en fazla dikkat ettiği nokta sitelerin başlıklarıdır. Seo hizmeti almayan sitelerin bile mükemmel başlıkları var. Ama unutulan nokta şu; o başlıktan herkeste var! Sizin farkınız olmadıkça sizi Google fark etmez ve üst sıralara çıkarmaz. Sizin mükemmel görünen başlığınız aslında Google arama sayaçları için sadece bir çöptür. Kurumsal Seo Danışmanlığı alan bir web sayfası, tamami ile özgün ve kaliteli kelimeler çatısı altında barınır ve her sayfası, her linki Google arama motoru tarafından fark edilip bir üst sıraya çıkartılır. Böylelikle site trafiğiniz artar.

E-ticaret sitelerinde ürünlerin sergilenmesi çok önemlidir. Kullanıcıların gittikçe bilinçlendiklerini fark etmeyen site sahipleri, ürünlerin yeterli açıklamasını bulundurmuyor, kısa ve geçiştirici açıklamalar ile sayfalarını dolduruyorlar. Yeterince iyi olmayan açıklamalar belki çok kaliteli bir ürünün bile satışını olumsuz yönde etkiler. Seo ile birlikte ürün adı optimizasyonu ve müşteriye gerekli aydınlatmayı sağlayan açıklamalar ile ürününüz yeterli kalitede sergilenir. Bu liste mantıklı bir sıralama ile Google'da indexlenir ve sıralamalar buna göre yapılır. Aslında Google sizin sitenizin en büyük denetçisi ve reklamcısıdır. Müşterinin alış-verişini kolayca tamamlaması için sitenin okunulabilirliği ve basitlendirilmesi çok önemlidir. Mobil destekli siteler genelde daha kullanıcı trafiğine sahip olurlar. Çünkü artık kullanıcıların bir çoğu bir ürün almadan önce, ürünün ön araştırmasını internette yapıyor. Sitenize Seo Mobil desteği verilmemiş ise, tabletlerden veya cep telefonlarından kolay bir şekilde web sayfanız görüntülenemez. Kullanıcının sitenizden çıkma olasılığını %100 artırırsınız. Mobil Seo destekli bir site, kaliteli, anlaşılabilir ve hızlı iletişimi sağlayabilir ölçüdedir. Bu nedenle alış-veriş kolayca gerçekleşir.

Seo sizin sadece bir dönemli ihtiyacınız değil, sürekli bir destekçinizdir. Seo hizmeti almayı kestiğinizde sitenizin güncelliği zamanla kaybolacak ve Google sizi eski ölü linklerin olduğu bölüme otomatik olarak atacaktır. Sistemin ne kadar hızlı değiştiğini hayatınıza, teknolojiye ve insanların ihtiyaç duydukları materyallerin nasıl hızla değiştiğine şahit olarak anlayabilirsiniz. Seo, bu değişken algoritmaları enine boyuna hesaplar ve her zaman güncel, basit ve anlaşılabilir kaliteyi sitenize indexler. Siz bildiğiniz işi yaparken, Seo sizin sitenizi her zaman güncel ve hit alan bir site durumunda stabil tutacaktır. Seo Arama Motoru Optimizasyonu uzun bir süreçtir. Gerçek sonuçları görmek aylar sürebilir. Ama kesin kazançlı yatırım olan SEO'ya ne kadar erken başlanırsa o kadar erken biter.  Seo web sayfanızın Doktorudur. Ön tanı sitenizin hayatını kurtarabilir!YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.