Eğitimli akyuvarlar kuramım

02.07.2015 09:18:57
A+ A-

Kanser hücreleri mestastaz denilen yayılma yapıyorlar. Bunu nasıl yapıyorlar? Öteki organlara ipli kancalar atıp mı; sıçrayıp mı; kablo gibi ince ince uzantılar uzatıp mı? Kanla yapıyorlar yani kan ile yani kan dolaşımı ile başka yerlere taşınıyorlar, gidiyorlar, yerleşiyorlar ve böyle böyle tüm bedene de yayılabiliyorlar yani kan, kan dolaşımı çiçek tozularını(tozlarını) taşıyıp, savurup çiçek döllenmesi yapan yel, esinti, rüzgar işlevi görüyor.
 
Peki kanda ne de var? Akyuvarlar. Peki akyuvarların işi ne? Düşmanları yok etmek yani daha doğrusu bedene düşman olan şeylerle beslenmek. Peki akyuvarla bedenin en büyük düşmanılarından(düşmanlarından) olan kanser hücresilerine(hücrelerine) neden saldırmıyorlar, onları neden yemiyorlar? Demek ki onları dost, beden ait sanıyorlar ya da kanser hücresileri tıpkı bir yere girmek için önce oradaki köpeğe et veren şeylere benziyorlar yani yollarına devam edebilmek için akyuvarlara onların hoşlarına giden birşey veriyorlar ya da kanser hücresileri akyuvarların yiyemeceyekleri kadar büyükler tıpkı bağırsak zarından içeri girmekte zorlanan demir molekülleri gibi yoksa akyuvarlar onları neden yemesin?
 
Öteki seçenekleri bir yana bırakırsak çünkü bu konuda bilgim de yok, araştırma yapacak olanağım da yok, bu yazının konusu akyuvarların kanser hücresilerini düşman olarak algılamasılarını(algılamalarını) sağlamak yani metastazı daha başlamadan yolda durdurmak, yok etmek ve metastası önlemek.
 
Sanıyorum ki bedende kanser oluncaya kadar kanser hücresileri ile hiç karşılaşmamış olan akyuvarlar onları düşman olarak tanıma özelliğine de sahip olamıyorlar. Yami akyuvarları daha beden kanser hücresi ile tanışmamışken tanıtmak yani akyuvarları eğitmek gerekiyor tıpkı aşılar gibi. Zayıflatılmış kanser hücresileri? Neden olmasın? Yani ya doğrudan kanser aşısı ya da: Kansere karşı laboratuarda eğitilmiş akyuvarlardan oluşan aşı biçiminde dolaylı aşı.
 
Bu yazının nedeni, amaçı ve önerisi kanser aşısı değil akyuvarları laboratuarda eğitmek olduğu için adı 'Eğitimli akyuvarlar kuramı'dır, zaten kanser aşısı üzerinde yani akyuvarları beden içinde eğitmek üzerine çalışılmaktadır; bu yazı, bu kuram ise akyuvarları beden dışında eğitmektir yani yöntem yani teknoloji farklıdır.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 2.7.15/09.12