En iyi Antivirüs Programı

31.12.2014 09:51:39
A+ A-

En iyi Antivirüs Programı

Aslında yazımın başlığı ülkemizdeki bilgisayar kullanıcıları için biraz uzak kavram olmaktadır. Çünkü yapılan araştırmalarda Avrupa genelinde Antivirüs programlarının kullanım oranı ne yazık ki en düşük ülkemizdedir. Hal böyle olunca bu konuda hakkında birşeyler yazmak istedim.

İlk zamanlarda sadece bilgisayarlar için antivirüs programı arardık artık telefonlarımız içinde arıyoruz. Antivirüs programının nasıl çalıştığı mantığı hakkında çok sadece bir özet vermek istiyorum. Piyasada zararlı bulunan yazılımlar merkezler tarafından tespit edilir her antivirüs programı firması kendi databaselerinde bunları bunları tutarlar ve kurduğunuz bilgisayara bu bilgileri gönderirler. O toplanan databaselerin içindeki zararlı dosyalardan bir tanesini bilgisayarınızda tespit ederse virüs olarak size bildiriyor. Çalışma mantığı %70-80 aynı olmaktadır.

Yani ilk defa yazılan bir virüs eğer hiç tanınmıyorsa ne yazık ki bu hiçbir antivirüs programı tarafından tanınmayacaktır.

Fakat bazı antivirüs programları kendilerini o kadar güzel geliştirmiş ki zararları kodların hareketlerin inceleyerek onun zararlı olup olmadığınıda anlayabilmektedirler.

http://mysubh.com/makale/3335/360-antivirus-programi.html sitesinde 360 Antivirüs Programı tanıtımı yapılmış. Bende güvendiğim bir kaynak olduğu için yükledim ve kullanmaya başladım. Bilgisayar üzerinde yaptığı iyileştirme ve hızlandırma çalışmalarının yanında bir çok alanda size güvenlik sağlamaktadır. İnternet üzerinden verilen puanlara görede çok iyi bir seviyede olduğu görülmektedir.

360 Antivirüs programı hem bilgisayar hemde mobil cihazlar için son zamanlarda kurulması gereken en iyi antivirüs programları arasında yer almaktadır.

Normal ev kullanıcıları için ücretsiz olan antivirüs programı artık lisansız antivirüs programı kullanmamızada gerek kalmayacaktır.

Yazan: Amatör haber editörü :) :) Yani Ben YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.