En iyi 10 parmak klavye programları

06.12.2014 02:47:29
A+ A-

Konu başlığımızdan da anlaşılacağı gibi klavye'yi 10 parmak kullanmak isteyen kişiler için bir takım hazırlanmış programlar mevcuttur. Bu yüzden öncelikli olarak sizlere bir takım temel bilgiler aktarmak istiyorum. Klavye'yi 10 parmak kullanabilmek bir anda mümkün olmayan bir durumdur.

Bunun zaman içerisinde parmaklarınızın klavye'ye alışması sonrasında daha hızlı yazabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu programları sizlere tanıtmadan önce birkaç öneri sunmak istiyorum. Hızlı bir şekilde yazmak ve 10 parmağınızı birden kullanmak istiyorsanız, klavye üzerinde yer alan tuşları F klavye ve Q klavye olarak tuşların yerini ellerinize alıştırmanız gerekmektedir.

Bu durum ilk zamanlar içerisinde bakarak sonrasında da sadece ekrana bakarak, deneme ve yanılma durumuna göre ellerimizi tuşların yerlerine alıştırmamız gerekmektedir. En güzel alıştırma örneği bolca yazılar yazmak olacaktır. Bu 10 parmak klavye programları bizlere ne gibi faydaları vardır? Bunları maddeler halinde inceleyelim.

  • Klavye'yi doğru olarak kullanabilmeniz için parmaklarınızın konumlarını sizlere nasıl koyacağını ve ayarlayacağınızı belirtir.
  • Doğru şekilde kullanarak kısa yöntemleri uygulama yapmanızı sağlayarak 10 parmağınızın aktif olarak kullanmanızı öğretici dersler verir.

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.