En iyi 5 backlink sorgulama aracı

14.01.2015 14:58:54
A+ A-

Teknolojinin bu kadar gelişmesiyle birlikte internet faktörü hayatımızın tam merkezinde yer almaya başladı. Web dünyasında birbiri ardına siteler açılır hale geldi. Ve bu kadar sitenin haliyle rekabeti de, arama motorlarında üst sıralarda çıkmaya oldukça faydası olan backlinklerin de önemi oldukça arttı.

Eğer siz de bir web site sahibiyseniz ve sitenizin sahip olduğu backlinkleri sorgulayacağınız site arayışındaysanız aşağıdaki backlink sorgulama araçları size bu konuda yardımcı olacaktır.

1. Open Site Explorer

Dünya'da yetkinliği en iyi olan ve adını bu doğrultuda duyurmuş bir SEO aracı. En gelişmiş link sorgulama aracı olarak da görülen bu uygulama üyelik aldığınız zaman sosyal medya paylaşımlarını da size iletiyor. Çok fonksiyonlu olan Open Site Explorer'dan istediğiniz seçenekleri siz belirliyorsunuz ve aylık sürümü 99 Dolar.

 

2. Majestic : SEO Backlink Checker & Site Explorer

Bu da sorgulamada son derece etkin bir araç olmakla birlikte ücretsiz olarak sunulan deneme versiyonu ne yazık ki çok kısıtlı ancak premium üyeliğini aldığınız zaman size open site explorer'daki bütün bilgileri verdiği gibi geçmişe ait backlinklerinizi de raporluyor. Bu uygulama sayesinde profilinizi dengeleyebilir, risklerinizi azaltabilirsiniz. Yurt dışı SEO uzmanları bu uygulamayı öneriyor ve siteleri analiz için son derece kullanışlı olduğunu vurguluyorlar.

 

3. Ahrefs Site Explorer & Backlink Checker

aHrefs, son yıllarda yükselişte olan SEO araçlarından. En özellikli yanı ise sonuçları size grafiklerle anlatıyor olması. Ücretsiz olan deneme süresinde günlük sadece 2 sorgulama hakkı vermesinin dışında üyeliğinizle birlikte diğer uygulamaların tamamını size en güncel haliyle sunmasıyla bu da ilk beş içine girmeyi hak kazanan backlink sorgulama araçlarından. Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.