En iyi Android oyunları listesi

06.12.2014 02:03:10
A+ A-

İşyerinde, otobüste, metrobüste, trende, metroda veya evdeki boş vakitlerimizde birçoğumuz tablet veya akıllı telefonumuzda hemen bir oyun açar ve oynamaya başlarız. Eğer bir Android tablet veya telefon sahibiyseniz ve boş vakitlerinizi oyun oynayarak geçirmek istiyorsanız bu listemiz tam size göre. Bu listedeki Android oyunları her hangi bir Android cihaza yükleyerek rahatlıkla oynayabilirsiniz.  

1. 2048

2048 adlı oyunda amacımız aynı rakamları birleştirip daha yüksek sayılar elde etmek. Oyunun asıl amacı sayıları birleştirip 2048 sayısına ulaşmak olsa da eğer isterseniz 2048'den sonra da oyuna devam edebiliyorsunuz.

2. Temple run 2

Oyuna koşarak başlıyoruz. Arkamıza bizi kovalayan bir maymun var. Önümüzde ise altın, elmas vb. şeyler var. Ne kadar hatasız bir şekilde koşarsak oyunda maymundan o kadar hızlı uzaklaşmaktayız. Eğer hata yaparsak maymun bizi yakalıyor. Oyunda asıl amaç maymundan kaçıp mücevher vb. şeyleri toplayıp seviye geçmek.

3. Dr. Driving

Bir araba sürüş oyunu olan bu oyunda bir çok oyun modu bulunuyor. Park etme modu, hızlı sürüş modu gibi modlar bunlar. Bu modların hepsinin farklı amaçları var. Oyunda ne kadar fazla puan toplarsanız o kadar güzel bir araba alma şansına yaklaşmış oluyorsunuz.

4. Candy Crush Saga

En çok oynanan Facebook oyunu olan Candy Crush'ı, iPhone ve android cihazınıza da indirebiliyorsunuz. Oynadıkça bağımlılık yapan bu oyunda aynı renkteki şekerleri yan yana veya üst üste getirerek patlatmak oyundaki seviyeleri birer birer geçmenizi sağlıyor.

5. Flow

Beyin egzersizi yapmamızı sağlayan bu oyunda amacımız, aynı renge sahip noktaları birleştirmek ve boşta kutu bırakmamak. Bölümlerde giderek zorlaşıyor ve hamle sayınız sınırlandırılıyor.

6. Fruit Ninja

Bu eğlenceli oyunda amacınız çeşitli meyveleri tek el hareketiyle parçalamak olacak. Kısa sürede en yüksek skoru elde etmek için çaba harcayacaksınız.

7. Real Racing 3

Eğer gelişmiş ve heyecan verici bir oyun arıyorsanız Electronic Arts sürümlü Real Racing oyunu tam size göre... Muhteşem grafikler, hızlı araçlar ve nefes kesici yarışlar sizi bekliyor olacak.

8. Cut The Rope

ZeptoLab'ın yaptığı bu keyifli oyunda her defasında değişik bir strateji uygulayarak kurbağaları kurtarmanız gerekecek. Oyunun Google Play'deki en iyi zeka oyunlarından biri olduğunu belirtmemizde fayda var.

Devamı için tıklayın.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.